درنگ: خبر بازسازی یک خانه در ایران بازتاب گسترده‎ای در مطبوعات دنیا داشته است. خبر زیر مربوط به یکی از وب‎سایت‎های معماری و دکوراسیون داخلی بین‎المللی به نام icreatived است که در زیر شرح آن را می‎خوانیم.

یک موسسه معماری و طراحی در تهران با ارائه نمونه‎ای ارزشمند ثابت می‎کند برای داشتن خانه‌ای شیک حتما لازم نیست آن را تخریب کرده و از اول بسازیم بلکه می‎توانیم آن را به بهترین شکل بازسازی کنیم.

آن‌ها در نمونه‎ای که بازسازی کردند نشان دادند که می‎توان با حفظ المان‌های قدیمی و فرهنگ و سنت خانه را مدرن کرد، آن هم بدون تخریب کل خانه. ساختمانی که در زیر عکس‎هایش را مشاهده می‎کنید ۲۰ سال سن دارد و ۳ طبقه است. اصلا معماری مدرنی ندارد و حتی متریال آن هم قدیمی بوده‌ است. بزرگ‎ترین چالش برای بازسازی این خانه روشن کردن قسمت‎های تاریک آن بوده که مشکل بیشتر خانه‎های ایرانیان است.

در قدم اول این موسسه طراحی و معماری سعی کرده فضاهایی به این خانه اضافه کند که از آن‌ها برای رساندن نور به خانه بهره ببرد. همچنین برای این منظور از ترکیب رنگ‎ها و نورها استفاده کرده است. همچنین در این خانه از فضاهای سبز که از دیرباز مورد علاقه ایرانی‎ها بوده استفاده شده و بالکنی نیز در آن ایجاد شده است.

خبر بازسازی این خانه بازتاب گسترده‎ای در مطبوعات دنیا داشته است.