در این آکواریوم که در توکیو قرار دارد، صفحات لمسی، نورهای نئون و نمایشگرهای صوتی تصویری تجربه نزدیک شدن به موجودات دریایی را به تجربه‌ای چند‌حسی و روانی تبدیل کرده‌اند

 

این ترن که بیشتر به یکی از وسایل نقلیه فیلم جنگ‌های ستاره‌ای شباهت دارد،‌ در شبکه خطوط راه‌آهن شینکانزن با طولی برابر ۲۷۴۰ کیلومتر در حرکت است و در بیشترین حالت سرعت آن به ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

 

قطاری که از گلوله نیز سریع‌تر است،‌ قطار شناور مغناطیسی یا MagLev است که در سال ۲۰۱۵ توانست در اقدامی آزمایشی با ۶۰۳ کیلومتر بر ساعت سرعت حرکت کند. این قطارها برای حرکت از نیروی مغناطیسی استفاده می‌کنند.

 

درحال حاضر تنها سه کارخانه خودروسازی در جهان هستند که خودروهای هیدروژنی تولید می‌کنند، و هرسه نیز به ژاپن تعلق دارند. در سال ۲۰۱۶ شرکت هوندا اولین خودروی هیدروژنی جهان را با نام کلاریتی تولید و وارد بازار ژاپن کرد.

 


کشورهای زیادی هستند که نمایشگاه‌های زمستانی برگزار می‌کنند،‌ اما هیچ‌یک شبیه به آنچه در ژاپن برگزار می‌شوند نیست. یکی از مشهورترین آنها پارک هویی تن در ناگازاکی است که با میلیون‌ها چراغ تزئین شده و حتی بازدید‌کنندگان می‌توانند با قایقی نئونی روی آبهای رنگارنگ گردش کنند.

 

این تجهیزات در ژاپن می‌توانند فشار خون،‌ ادرار، پروتئین،‌وزن و چربی بدن افراد را بسنجند و مورد آزمایش قرار دهند

 

مقامات شمال توکیو به منظور تحت نظر داشتن سالمندان مبتلا به زوال عقل برچسب‌های الکترونیکی را به ناخن‌های انگشت دست آنها وصل کرده‌اند. هر برچسب دارای بارکد تشخیص هویت است تا خانواده این سالمندان،‌در صورت گم شدن آنها، بتوانند به راحتی موقعیتشان را مشخص کنند.

 


این آینه می‌تواند چین و چروک‌ها، قرمزی، حفره‌ها و آسیب‌های پوستی را در صورت تشخیص داده و محصولات آرایشی بهداشتی متناسب با این مشکلات را به فرد توصیه کند. این آینه که محصول شرکت پاناسونیک است، به فرد امکان می‌دهد به صورت مجازی آرایش کند، یا مدل خاصی از ریش و سبیل را تست کند. فرد حتی می‌تواند الگوی آرایشی مورد نظر خود را چاپ کرده و مانند برچسب‌های تتو آن را روی صورت بچسباند.

 

یک قبرستان مخصوص بودایی‌ها در مرکز شهر توکیو دارای دو هزار مجسمه شیشه‌ای و درخشان بوداست. هر مجسمه به مخزنی تعلق دارد که خاکستر متوفی در آن نگهداری می‌شود. زمانی که فردی برای بازدید وارد می‌شود، با استفاده از کارت الکترونیکی که در اختیار دارد رنگ یک مجسمه بودا را در میان دیگر مجسمه‌ها تغییر می‌دهد تا بتواند مکان نگهداری از خاکستر فرد مورد نظرش را بیابد