درنگ : فریبرز شهباز مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن از آماده سازی خطوط تولید خودروی سیتروئنC3 در سایت سایپا کاشان خبر داد و اظهار داشت: تولید این خودرو، در ۶ ماهه ابتدایی سال آینده آغاز و در صورت تأمین شرایط مناسب، تولید آن به ۳۵ هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تولید این خودرو با داخلی سازی ۲۰ درصد آغاز خواهد شد، افزود: برای افزایش داخلی سازی این محصول در حال ارزیابی با قطعه سازان هستیم.

تولید اولین محصول سایپا سیتروئن در ۶ ماهه ابتدایی سال آینده آغاز و در صورت تأمین شرایط مناسب، تولید آن به ۳۵ هزار دستگاه در سال خواهد رسید

شهباز ضمن اشاره به سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی توسط سیتروئن در این قرار داد، گفت: تا سال ۹۸، سه محصول در کلاس‌های مختلف تولید خواهد شد و ۳۰ درصد از این تولیدات صادر خواهد شد؛ این خودرو فقط در ایران و اسلواکی تولید می‌شود و به همین دلیل صادرات آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بازارهای هدف آن خاورمیانه و آفریقای شمالی در نظر گرفته شده است.

یان مارتین قائم مقام سایپا سیتروئن نیز با بیان اینکه براساس برنامه ریزی‌ها طی ۲ سال حداقل ۳ خودرو به بازار ایران عرضه می‌شود، تصریح کرد: مطابق پیش بینی ما بازار ایران، بازاری خوب برای محصولات سیتروئن خواهد بود.

 

پس از معرفی C3 در چهار ماه قبل و در ژاپن، اکنون این خودرو به بازار ایران معرفی شد

وی با اشاره به اینکه در بحث صادرات به مواردی از جمله قرارداد و توافق‌های خیلی خوب، دوم کیفیت خوب و در آخر هزینه پایین توجه می‌کنیم، افزود: خودروی C3 جدید از ابتدای تولید خود یعنی اواخر سال ۲۰۱۶ تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه به بازار عرضه کرده است. پس از معرفی C3 در چهار ماه قبل و در ژاپن، اکنون این خودرو به بازار ایران معرفی شد.