درنگ: شرکت تسلا با افتخار خبر کسب پنج ستاره در تمامی دسته‌بندی‌های امنیت خودرو را در پستی روی وب‌سایت خود اعلام کرد: ما تسلا ایکس را به گونه‌ای طراحی کردیم که ایمن‌ترین خودروی تاریخ باشد و اکنون سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا با انجام آزمایش‌های مستقل پنج ستاره ایمنی را به این خودرو اهدا کرده‌است.

تسلا ایکس اولین خودرویی است که تاکنون موفق شده در هر پنج زمینه ایمنی خودروها امتیاز کامل را به دست آورد. سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا در آزمایش‌های خود دریافته‌ است که احتمال مجروحیت در تصادف با این خودرو نیز در پایین‌ترین حد ممکن قرار دارد.

به بیانی دیگر،‌ در میان تمامی خودروهایی که تاکنون مورد آزمایش این سازمان قرار گرفته است تسلا ایکس رتبه دوم را پس از تسلای S به دست آورده‌ است. تسلا ایکس نه تنها می‌تواند از تصادف جان سالم به در ببرد، ‌بلکه می‌تواند پیش از وقوع تصادف به کمک سیستم خود‌ران خود از آن پیشگیری کند.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا پیش از این نیز اعلام کرده بود سیستم خودران تسلا میزان تصادف را ۴۰ درصد کاهش داده‌ است. انتظار می‌رود خودروهای خودران سالانه ۴۰ هزار زندگی را در سال به واسطه حذف دلایل اصلی تصادفات رانندگی مانند خطای انسانی نجات دهند.