درنگ :  یکی از این زمینه‌ها که این روزها در تهران با استقبال زیادی روبرو شده است، سرو غذا در ظروف خاص است. محبوب‌ترین نوع این ایده را رستوران «مستوران» ارائه کرد که غذاها را در ظروف مسی سرو می‌کرد. اکنون رستوران جدیدی به نام «روحی» در شهرک غرب باز شده است که منوی خاص و اندک خود را در ظروف «رویی» که به اصطلاح به «روحی» شناخته می‌شود، سرو می‌کند.

اینکه می‌گویم منو اندک به این دلیل است که تعداد غذاهایی که در این رستوران پخته می‌شود کمتر از انگشتان دو دست بوده که به سختی و با دقت زیاد باید آنها را پیدا کرد و این یکی از نکات منفی این رستوران به شمار می‌آید.

ابن قیمت‌ها مربوط به مردادماه ۱۳۹۶ بوده و ممکن است در آینده تغییر کند

معماری داخلی این رستوران تلفیقی از معماری نوین و سنتی است و در کنار آواز پرندگان خوش‌خوان داخل رستوران حس نوستالژیک خوبی را به شما هدیه می‌کند.

چینش رستوران به گونه‌ای است که امکان جابه جایی میزها وجود ندارد و چنانچه مثلا شما ۴ نفر باشید و روی میز ۸ نفره بنشینید ممکن است مشتریان دیگری هم به میز شما هدایت شوند و احتمالا اگر قرار باشد با دوستانتان گپ و گفتی صمیمی در حین خوردن ناهار داشته باشید، معذب خواهید شد.

خوش آمدگویی با قیمه

رستوران روحی به منظور خوش آمدگویی برای شما تا زمان حاضر شدن سفارشتان تکه‌ای ته‌دیگ آغشته به خورشت قیمه می‌آورد که واقعا طعم آن لذیذ است.

خوش آمدگویی با قیمه تا آماده شدن غذای اصلی

جالب است بدانید که تمام غذاها، نوشیدنی‌ها و حتی ترشیجات در این رستوران در ظروف روحی سرو می‌شوند و این درحالی است که خیلی از متخصصان و پزشکان معتقدند که این ظروف باعث بیماری‌های زیادی می‌شوند.

دکتر سید علی کشاورز متخصص تغذیه و رژیم درمانی و مدیر گروه تغذیه و بیوشیمی‌ دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در مصاحبه‌ای با اشاره به اینکه این ظروف به طور کلی از روی ساخته نمی‌شود‌، می‌گوید: «بر خلاف تصور عموم، ظروف رویی از آلومینیوم ساخته می‌شوند و عوارض حاصل از این ظروف، ناشی از فلز آلومینیوم است، عوارضی مثل یبوست، اختلالات گوارشی، پوکی استخوان و آلزایمر. به همین دلیل نباید در این ظروف غذا پخت و مواد غذایی ترش اسیدی و شور همانند سرکه، آب لیمو و غوره را نگهداری کرد.»

نوشیدنی‌های سنتی در این رستوران به صورت تازه سرو می‌شوند و در تهیه آن از هیچ سیروپی استفاده نمی‌شود و همه مواد طبیعی هستند


طعم به یاد ماندنی باقالی‌پلو

ما برای غذای اصلی باقالی‌پلو، تاوِکباب (تابه کتاب) و کباب کوبیده سفارش دادیم که همراه نوشیدنی‌های سنتی، سالاد شیرازی، ترشی بادمجان و نان و ماست سرو شد. حجم و طعم تمامی غذاها خوب و لذیذ بود و کیفیت خوبی هم داشت. اما انتظار بیشتر مشتریان از تاوِ کباب مقداری با آنچه که سرو شده بود از لحاظ ظاهر و طعم کمی فاصله داشت.

این رستوران پرسنل محترم و مودبی داشت اما به گفته خیلی از دوستان در زمان شلوغی این رستوران در کار پرسنل کمی وقفه ایجاد می‌شود و ممکن است فاصله بین سفارش شما تا سرو غذا کمی طول بکشد. البته فراموش نکنید که این رستوران در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها خیلی شلوغ است و متاسفانه امکان رزرو جا از قبل وجود ندارد و ممکن است کمی انتظار بکشید.

چطور به این رستوران برویم

آدرس: شهرک غرب- فاز ۵- خیابان فلامک جنوبى- خیابان سیماى ایران- پلاک ۵٨
تلفن: ۸۸۳۷۶۰۸۰ – ۸۸۳۷۶۰۹۰