درنگ : شرکت داو به خاطر انتشار این تبلیغ که برای شامپوی بدن این شرکت ساخته شده‌ است، عذرخواهی کرد. در این تبلیغ زنی سیاهپوست دیده می‌شود که تیشرتی تیره به تن دارد که با از تن خارج کردن تیشرت،‌ زنی سفید‌پوست با تیشرتی سفید آشکار می‌شود.

شرکت داو ادعا دارد همواره تلاش داشته تا جایگاهی هوشیارانه نسبت به زیبایی داشته باشد اما این‌بار به اشتباه خود اعتراف کرده‌ است. این شرکت در پست فیسبوک خود نوشت: تصویری که به تازگی در فیسبوک منتشر کردیم در معرفی زنان نژاد‌های مختلف اشتباه بوده است و ما به شدت از اهانتی که رخ داده متاسفیم.

  حواشی حرکات عجیب بهنوش بختیاری در تبلیغ | بگومگوی اینستاگرامی با قاسمخانی

تبلیغ جنجالی داو را ببینید

 

این تبلیغ در ۷ اکتبر ۲۰۱۷ از فیسبوک حذف شد. با این‌همه این اقدام نتوانست مانع از آغاز بحث و جدل در فضای مجازی شود. بیشتر کاربران با اعتراض نسبت به این تبلیغ نژاد‌پرستانه اعلام کرده‌اند که دیگر محصولات این شرکت را خریداری نمی‌کنند و دیگران را نیز به بایکوت کردن این شرکت تشویق کرده‌اند.

  حواشی حرکات عجیب بهنوش بختیاری در تبلیغ | بگومگوی اینستاگرامی با قاسمخانی

شرکت داو در سال ۲۰۱۱ نیز اشتباهی مشابه را مرتکب شده‌بود: این شرکت از تصویر سه زن با رنگ‌های پوستی تیره تا روشن در تبلیغ خود استفاده کرده بود تا تاثیر قبل و بعد استفاده از محصولاتش را با نمایش تیرگی و روشنی پوست، زن سفید پوست (بعد از مصرف) و سیاهپوست (قبل از مصرف) به نمایش بگذارد. این تبلیغ نیز واکنش‌های شدید و تندی را در پی داشت.