درنگ : علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تایید وجود مواد رادیواکتیو در بدن مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: من آن زمان شنیده بودم که بر اساس آزمایش‌ها، در خونی که از آیت الله هاشمی گرفته بودند مواد رادیواکتیو وجود داشته و ممکن است علت فوت همین باشد. این مطلب را از سوی خانواده آیت الله هاشمی شنیده بودم که باعث شد این موضوع را پیگیری کنم.

وی اضافه کرد: به من گفتند مواد رادیواکتیو در بدن آیت‌الله هاشمی در حدی نبوده که باعث فوت شود اما اگر کسانی اسناد و مدارکی برخلاف این مساله دارند باید ارائه کنند تا بررسی شود.

مطهری به اعتماد آنلاین گفت: پیگیری این مساله از طریق شخصیت حقیقی من بوده است و از طرف مجلس ماموریتی در این باره نداشتم. من از طریق هیات رئیسه مجلس یا از طریق کمیسیون خاص مامور پیگیری این پرونده نبودم و وقتی از خانواده آیت الله هاشمی شنیدم، این موضوع را خودم شخصا پیگیری کردم.

  فائزه هاشمی: شورای امنیت ملی گفته در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است | آنها گفتند نمی‎دانند منشأ رادیواکتیو کجا بوده است
  واکنش به اظهاراتی درباره وجود رادیواکتیو در بدن آیت‌الله هاشمی | استاد دانشگاه: وجود ذره‌ای رادیواکتیو در بدن طبیعی نیست