بی‌ام‌و سری ۸ جدید بر اساس خودروی مفهومی ساخته‌شده است که سال گذشته رونمایی شد. در این مدل کاپوت خودرو در ادامه به سقف می‌رسد و در عقب سر اگزوزهای دوگانه و ذوزنقه‌ای شکل وجود دارد که کاملاً چهره تهاجمی به این خودرو  داده است.

در حالت استاندارد این خودرو با چراغ‌های جلوی LED ارائه می‌شود در حالی ‌که مشتریان می‌توانند آن‌ها را به چراغ‌های لیزری و سفارشی ارتقاء دهند. برای کاهش وزن خودرو، خریداران می‌توانند از پلاستیک تقویت‌شده با  فیبر کربن و همچنین پکیج فیبر کربنی موجود که از CFRP برای جلوپنجره ، قاب آینه‌های جانبی، اسپویلر عقب و دیفیوزر استفاده می‌کند، بهره‌مند شوند.

در داخل این کوپه لوکس دو نمایشگر بزرگ وجود دارد. نمایشگر اول که در مرکز کنسول قرارگرفته ۱۰٫۳اینچ اندازه دارد و قابلیت کنترل بخش‌های مختلف خودرو را به راننده می‌دهد و نمایشگر  ۱۲.۳اینچی دوم که در پنل پشت فرمان جلوی راننده قرارگرفته است و امکان نمایش عقربه‌های سرعت و دور موتور را می‌دهند. علاوه بر این امکان سفارش شارژر بی‌سیم، سیستم صوتی  Bowers & Wilkins و بسیاری از امکانات دیگر برای خریداران مهیا است.

  با بی ام و X2 آشنا شوید

این خودرو در مدل M850i xDrive مجهز به پیشرانه ۴.۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر و دارای توربوشارژ دوگانه است. این پیشرانه توانایی تولید۵۲۳ اسب بخار قدرت و ۷۵۰نیوتن‌متر گشتاور را دارد که این امکان را به خودرو می‌دهد تا در مدت‌زمان ۳.۷ ثانیه از حالت سکون به‌سرعت ۱۰۰کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن  روی ۲۵۰کیلومتر بر ساعت محدودشده است.

نسخه اروپایی بی ام و سری ۸ که ۸۴۰d xDrive نام دارد، از پیشرانه دیزلی ۳.۰لیتری ۶سیلندر خطی مجهز به دو توربوشارژر با بیشینه قدرت ۳۱۵اسب بخار و نهایت گشتاور ۵۸۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد. طبق گفته شرکت سازنده، این خودرو ظرف مدت‌زمان ۴.۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰کیلومتر بر ساعت برساند و بیشینه سرعت ۲۱۵کیلومتر بر ساعت حفظ کند.

بی‌ام‌و سری ۸ جدید تا پاییز امسال وارد بازار ایالات ‌متحده آمریکا می‌شود و مشتریان اروپایی می‌توانند آن را در آبان ماه دریافت کنند. بی‌ام‌و در حال حاضر این خودرو  را در دو مدل عرضه خواهد کرد؛ اما در آینده احتمال حضور نسخهM بی‌ام‌و سری ۸ وجود دارد.

البته هنوز جزئیات بیش‌تری از این محصولات توسط خودروساز آلمانی گزارش نشده است.