درنگ: در اینستاگرام تعدادی از این افراد نوشته شده است: «این صفحه حسب دستور مقام محترم قضایی به علت انتشار محتوای مجرمانه مسدود شد.»

ویدئوهای حرکات موزون هم از صفحات این اشخاص حذف شده است.

بی بی سی نوشته است: با این حال وب‌سایت‌های آموزش رقص مربوط به این اشخاص همچنان در دسترس است.

برگزاری کلاس‌های رقص یا حرکات موزون در ایران ممنوع است و این کلاس‌ها به صورت غیرمجاز و زیرزمینی برگزار می‌شود یا تحت کلاس‌های ورزش دایر است.

 

این پیامی است که در صفحه اول صفحات اینستاگرام این افراد منتشر شده است

 

چند سال پیش که هنوز فضای مجازی اینگونه در کشور توسعه پیدا نکرده بود روزنامه جوان از توسعه کلاس‌های رقص انتقاد کرده بود. روزنامه جوان سال‌ها پیش نوشته بود: افزایش چشمگیر کلاس‌های رقص که بدون مجوز در باشگاه‌های ورزشی برگزار می‌شود علاوه بر نمایش ضعف نهادهای نظارتی در برگزاری این کلاس‌های غیرقانونی، حکایت از وضعیت فرهنگی جامعه در بالا بردن تقاضا برای برگزاری چنین کلاس‌هایی دارد.

 

وقتی پیگیر مجوز این کلاس‌ها در یکی از باشگاه‌ها شدیم منشی می‌گوید هیچ کلاس رقصی در ایران مجوز ندارد. هر چند وقت یکبار هم اداره اماکن در ورزشگاه را می‌بندد. البته ما تا به حال هم شانس داشتیم و هم پارتی که تعطیل نشدیم.

اما مدیر باشگاه ورزشی در حوالی خیابان ولی عصر تهران با این نظر موافق نیست. او با خونسردی می‌گوید: من خودم از مسئولان اداره اماکن سوال کردم. گفتند ما می‌دانیم که چه باشگاه‌هایی کلاس رقص دارند ولی تا وقتی کسی شکایت نکرده باشد کاری به کارشان نداریم.

اما مسئولین اداره اماکن عقیده متفاوتی دارند و اذعان می کنند اگر متوجه برگزاری کلاس‌های غیر قانونی در هر مکان عمومی و خصوصی بشویم، آن کلاس را منحل و مجوز آن را باطل می‌کنیم.

نکته قابل توجه اینجاست با اینکه مسئولین اداره اماکن تصریح می‌کنند که با این کلاس‌ها برخورد می‌کنند اما به راحتی در هر محله‌ای می‌توان یکی از همین کلاس‌ها را پیدا کرد …

افزایش چشمگیر این کلاس‌ها در نقاط مختلف تهران و تبلیغات گسترده آن در اینترنت حکایت از افزایش متقاضیانی دارد که تمایل به شرکت در این کلاس‌ها را دارند. عده‌ای از متقاضیان صرف تناسب اندام و لاغری به این ورزشگاه‌ها مراجعه می‌کنند اما غالب شرکت کنندگان به جهت یادگیری رقص برای حضور در مجالس خاص همانند مهمانی‌ها و عروسی‌ها و… راغب به شرکت در این کلاس‌ها هستند.