درنگ : بیوک میرزایی بازیگر پیشکسوت کشورمان در بازدید از غرفه درنگ در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره ناهنجاری‌های زندگی روزمره مردم گفت: بیکاری و بلاتکلیفی میان قشر جوان باعث بیماری و افسردگی‌ آنان شده است. جوان‌ها هیچ گونه افق روشنی را زندگی خود نمی‌بینند و باوری به بهتر شدن زندگی پیش‌روی خود ندارند.

او اضلفه کرد: رسانه‌ها باید از طریق محصولاتی فرهنگی و هنری به رشد جامعه کمک کند، البته از طریق فضای مجازی هم می‌توان جامعه‌ای مطلوب و قابل قبول را به مردم معرفی کرد.

به گفته این بازیگر، اندیشمندان، جامعه‌شناسان و روان‌شناسان باید از طریق رسانه‌ها مردم را راهنمایی و هدایت کنند. جامعه‌ای که از لحاظ فرهنگی تهی باشد و آمار فقر و بی‌سوادی در آن افزایش پیدا کند، جامعه‌ای سالم نخواهد بود.

او با اشاره به بی‌اعتمادی مردم نسبت به رسانه‌های جمعی تاکید کرد: امروزه رادیو و تلویزیون جایگاهش را در میان مردم از دست داده‌ است. رسانه‌ها از نیروهای خلاق و خوش فکر استفاده نمی‌کنند و افراد که تخصصی ندارند به فعالیت‌شان ادامه می‌دهند. با این امر مخاطبان از صدا و سیمای ملی ناامید می‌شوند و به سمت ماهواره سوق پیدا می‌کنند.

میرزایی با اشاره به بیکار بودن این روزهایش اظهار کرد: با توجه به اینکه مدت‌های مدیدی در رادیو و تلویزیون فعالیت داشتم اما این روزها هیچ‌گونه کاری برای من بازیگر وجود ندارد زیرا فیلمنامه و اثر خوب وجود ندارد.