درنگ: طبق تحقیقات دانشگاه هاروارد دانشگاهی است که بیشترین میلیاردرهای دنیا از آن فارغ‎التحصیل شده‎اند. در این مطلب به ۱۰ نفر اول ثروتمند که مدرک تحصیلی‎شان را از هاروارد گرفته‎اند اشاره می‏‌کنیم.

۱۰- کارلوس آلبرتو سیکوپیرا

او که فارغ‎التحصیل سال ۸۴ است یکی از موسسان ۳G Capital است. دارایی او حدود ۹٫۴ میلیارد دلار تحمین زده شده است.

۹- ارنستو برتارلی

او در سال ۹۳ مدرکش را گرفته و رئیس Waypoint Capital و بخشی از خانواده ثروتمند مالک Serona است، غول بیوتکنولوژی که در سال ۲۰۰۷ در ازای ۹ میلیارد دلار به Mereck فروخته شد. دارایی او حدود ۹٫۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۸- استفان شوارزمان

شوارزمان در سال ۷۲ مدرک گرفته و رئیس اجرایی و یکی از موسسان شرکت مدیریت دارایی جهانی Blackstone Group است. دارایی او حدود ۱۰٫۹ میلیارد دلار است.

۷- جورج کایسر

او در سال ۶۶ فارغ‎التحصیل شده و رئیس اجرایی و مالک GBK Corp، کمپانی فعال در زمینه نفت و گاز است که دفتر مرکزی‏ آن در اوکلاهوما است. دارایی او حدود ۱۱٫۵ میلیارد دلار است.

۶- هانسیورگ ویس

او در سال ۶۵ مدرک گرفته و سوییسی است و در حال حاضر ریاست بنیاد ویس را به عهده دارد. بنیادی بشردوستانه  که در زمینه دارو، آموزش، هنر و … فعالیت می‏‌کند. دارایی او حدود ۱۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۵- ری دلیو

او در سال ۷۳ مدرک گرفته و رئیس و موسس سازمان Bridgewater است. دارایی او حدود ۱۶٫۳ میلیون دلار است.

۴- لن بلاواتنیک

او در سال ۸۹ مدرک گرفته و رئیس و موسس Access Industries است. شرکتی که روی منابع طبیعی کار می‎کند و در زمینه املاک هم فعالیت دارد. دارایی او حدود ۱۷٫۳ میلیارد دلار است.

۳- جورج پائولو لمان

او در سال ۶۱ مدرک گرفته و مدیر و یکی از موسسان ۳G Capital است. دارایی او حدود ۲۸٫۸ میلیارد دلار است.

۲- استیو بالمر

مدرک او در سال ۷۷ گرفته شده و رئیس اجرایی اسبق مایکروسافت است و در حال حاضر هم مالک تیم لس‌آنجلس کلیپرز است. دارایی او حدود ۳۱٫۹ میلیارد دلار است.

۱- مایکل بلومبرگ

مدرک او مربوط به سال ۶۶ است و موسس و مدیر اجرایی و رئیس Bloomberg است. او همچنین قبلا برای ۳ دوره شهردار نیویورک بوده است. دارایی او حدود ۴۵٫۴ میلیارد دلار است.