درنگ: متن بیانیه رسول خادم خطاب به مجمع کشتی به این شرح است:

با سلام و درود به اعضای محترم مجمع فدراسیون کشتی بویژه روسای محترم هیات کشتی استان‌ها که یار و یاور کشتی کشور در اجرای برنامه‌های سنگین و فشرده آن بوده و هستند. در این چندسال شاهد مظلومیت مدیریت کشتی کشور در برابر مواضع ناخوشایند آشکار و پنهان وزارت ورزش و جوانان نسبت به ورزش ملی کشور بوده‌اید.

از نظر من مشی و مرامنامه عملی مدیریت ورزش در کشور به گونه‌ای است که با روحیات و زوایای رفتاری دیگر متقاضیان محترم کاندیداتوری فدراسیون کشتی، هماهنگی و همخوانی بیشتری دارد…

حضور من اسباب تحمیل بی‌مهری‌های مضاعفی بر کشتی خواهد بود. در این چند سال تلاش کردم که از کنار تمامی تنگناهای حاصل از بی توجهی‌های مدیریت کلان ورزش به کشتی کشور، با اتکاء به بزرگی خانواده کشتی بگذرم….

حتی این تلاش را با شرکت مجدد در انتخابات فدراسیون کشتی نیز ادامه دادم اما خواهران و برادران عزیزم …….

بهتر است دیگر کتمان نکنیم… کشتی به اندازه کافی تنها هست و منصفانه نیست به واسطه تلاش ناموفق آقایان برای همراه کردن فردی چون من، که تمامی سلول های وجودش از کشتی است، بیش از این، آب را به روی کشتی ببندند.

نکته آخر اینکه، حضور من در کشتی برای خودم نبوده و نیست….. من مدیون کشتی بوده و هستم… هیچ‌گاه هم از خانواده کشتی جدا نخواهم شد.

اجازه بدهیم فردی مسوولیت فدراسیون کشتی را بپذیرد که بتواند با ادبیات و افکار مورد نظر آقایان وزارتی، فدراسیون را اداره کند…

شاید این اتفاق کمی از تنهایی ورزش ملی کشور بکاهد….”

  استعفای رسول خادم از فدراسیون کشتی پس از ماجرای رژیم صهیونیستی | «نایستادن» گاهی بهترین شیوه «ایستادن» است
  واکنش رسول خادم به منتقدان اولین بیانیه‌اش درباره ماجرای رژیم صهیونیستی | دیگر بازی زودتر بباز یا مریض شو جواب نمی‌دهد
  دفاع عباس جدیدی از رسول خادم؟ | عقب نشینی مقابل اسرائیل نشانه ضعف است | دولتمردان به نظر مردم توجه کنند