درنگ: تابستان به اتمام رسید اما این بدان معنی نیست که دیگر وقت برای سفر کردن نیست. اگر قصد سفر به خارج از کشور دارید شما را با جذاب‌ترین کشورها و شهرها از نظر گردشگری آشنا می‌کنیم. طبق آمار این شهرها تا اینجا بیشترین توریست‌ را پذیرا بودند.

۷- بیروت، لبنان

بیروت زمانی به «پاریس خاورمیانه» مشهود بود. دلیلش شباهت معماری این شهر به فرانسه و پاریس و شباهت حال و هوای آن به این شهر اروپایی بود. این شهر یکی از قدیمی‌ترین‌ها در دنیا است و مدت‌هاست که مقصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران دنیا است.

بیروت یکی از قدیمی‌ترین‌ها در دنیا است و مدت‌هاست که مقصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران دنیا است


۶- کازابلانکا، مراکش

مراکش مدتی است که یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای گردشگران است. این شهر پروژه‌های در دست احداثی دارد که می‌تواند جذابیتش را افزایش هم بدهد، مانند تئاتر بزرگ کازابلانکا و پارک دلالیگ. در این شهر حتما به ادویه‌فروشی‌ها سری بزنید و از معماری بازارهای آن هم لذت ببرید.

مراکش مدتی است که یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای گردشگران است


۵- نایروبی، کنیا

نایروبی زیباترین و بهترین شهر کنیا است و از آن به عنوان قطب تکنولوژی این کشور هم یاد می‌کنند. اما جدا از این یکی از جاذبه‌های این شهر برای گردشگران تنوع غذایی آن است. همچنین جغرافیای آن بی‌نظیر است و می‌توانید از تماشای محله‌های اطراف این شهر هم نهایت لذت را ببرید.

جغرافیای نایروبی بی‌نظیر است و می‌توانید از تماشای محله‌های اطراف این شهر هم نهایت لذت را ببرید.


۴- مازاتلان، مکزیک

این شهر از مکزیک به خاطر سواحل زیبا و تاریخی بودنش جذاب است. بسیاری از ساختمان‌های قرن نوزدهم این شهر بازسازی شده و هنر معماری مدرن آن هم چشم‌گیر است. این شهر شب‌هایی زیبا دارد و گردشگران در آن تا صبح بیدار هستند.

مازاتلان مکزیک به خاطر سواحل زیبا و تاریخی بودنش جذاب است


۳- بلیز (بریتیش هندوراس سابق)

این کشور برای کسانی که به تفریحات آبی علاقه دارند و دوست دارند پرش از ارتفاع داخل آب را تجربه کنند عالی است. این کشور امریکای مرکزی دارای خرابه‌های باستانی است و غذاهایی منحصر به فردی دارد. هچنین خمیرهای محلی برای صبحانه عالی هستند.

بلیز برای کسانی که به تفریحات آبی علاقه دارند و دوست دارند پرش از ارتفاع داخل آب را تجربه کنند عالی است


۲- لندن، انگلیس

بسیاری از امریکای‌ها در نظرسنجی‌ها سفر به لندن را بهترین سفر توریستی‌شان نامیده‌اند. شهری که بازسازی فوق‌العاده‌‎ای شده، رستوران‌‎های بی‌نظیری دارد، گالری‌های آن عالی هستند و رویدادهای جذابی در آن برگزار می‌شود.

بسیاری از امریکای‌ها در نظرسنجی‌ها سفر به لندن را بهترین سفر توریستی‌شان نامیده‌اند


۱- پاریس، فرانسه

در حال حاضر بهترین زمان برای سفر به پاریس است. چون دو هتل مشهور این شهر به نام‌های ریتز و و دکریلون بازسازی شده‌اند. برج ایفل در این شهر هنوز جاذبه‌های خودش را دارد و می‌‎شود در این شهر از بسیاری از مراکز دیدنی و همچنین گالری‌های هنری، موزه‌های مشهور و رستوران و بارهای قدیمی این شهر دیدن کرد.

در حال حاضر بهترین زمان برای سفر به پاریس است

رشد گردشگری این شهر و کشورها نسب به سال گذشته هم به شرح زیر است:

بیروت: ۱۵۰%

کازابلانکا: ۸۶%

مازاتلان: ۸۲%

لندن: ۵۵%

پاریس: ۵۵%

نایروبی: ۳۹%

بلیز: ۱۸%