درنگ : انتخاب صندلی مناسب برای نشستن در هواپیما هم یک هنر است هم یک علم. این تصمیم بستگی به اولویت‌‎های ما دارد.

برخی نشستن کنار پنجره را ترجیح می‌‎دهند و برخی دوست دارند سمت راهرو باشند. اما قسمتی از هواپیما است که در واقع امن‎ترین قسمت است.

اما یک بخش از صندلی‎های هواپیما وجود دارند که از نظر سرویس‌دهی به مسافران بهترین هستند. شاید فکر کنید برای بهره‎مند شدن از بهترین پذیرایی باید بلیت قسمت فرست کلس یا بیزینس کلس را تهیه کنید. اما نظر خدمه پرواز این است که بخشی در اکونومی کلس (بخش اقتصادی) هم وجود دارد که از نظر پذیرایی فوق‌العاده است.

  دریچه بالای سرتان در هواپیما را نبندید | تهویه داخل هواپیما چطور کار می‌کند؟

انی کینگستون، یک مهماندار هواپیما در شبکه اجتماعی‎اش نوشته: همه دوست دارند قسمت جلوی هواپیما باشند تا هم منظره بهتری را ببینند و هم پذیرایی بهتری از آن‌ها بشود. اما برعکس، کسانی که در قسمت انتهای هواپیما می‏نشینند بهترین پذیرایی را خواهند داشت.

مخصوصا که مهمانداران وقتی از قسمت جلوی هواپیما پیج می‏‌شوند به سختی حاضرند که برای سرویس‌دهی به آن سمت بروند. چون هم راهش دور است و هم هرچه که بخواهند ممکن است در دستان مهمانداران دیده شود و افرادی که عقب‎تر نشسته‎اند هم درخواست کنند.

اما افرادی که انتهای هواپیما هستند همیشه نزدیک به مهمانداران هستند و می‎توانند همه چیز را درخواست کنند و البته مورد توجه مهمانداران باشند.