درنگ: روز جمعه به مراسمی دعوت هستید مانند عروسی، تولد، مراسم کاری یا …. و روز اول هفته است. اما وقتی در آینه به خود نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید که موهایتان شدیدا بلند شده‌اند. خب چاره‌ای نیست جز این که همان موقع از آرایشگرتان وقت بگیرید و موهایتان را مرتب کنید. اما بهترین زمان برای کوتاه و مرتب کردن مو چه زمانی است؟ اگر فکر می‌کنید جواب «یک روز قبل» است، متاسفم، اشتباه می‌کنید.

برای مراسم روز جمعه بهترین حالت این است که روز سه شنبه یا چهارشنبه موهایتان را اصلاح کنید. بیشتر آرایشگران حرفه‌ای هم چنین نظری دارند و معتقدند اگر دو یا سه روز قبل از مراسم موهایتان را اصلاح کنید این کار باعث می‌شود موها جا افتاده شوند و حالت آن‌ها با حالت موهایی که تازه قیچی خورده‌اند متفاوت باشد.

مزیت دیگرش این است که اگر چند روز قبل موهایتان را اصلاح کنید، زمان لازم برای هر تغییر احتمالی را هم دارید.

نیک ووستر مهم‌‍ترین چهره مد و فشن سال‌‎های اخیر در گفتگو با مجله تایمز گفته است بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای معتقدند تفاوت اصلاح موی خوب و بد فقط ۳ روز است. بعد از ۳ روز کوتاهی موها تغییر می‌کند و جای قیچی از روی آن از بین خواهد رفت. البته که نوع موی سر تفاوتی ندارد و به انتخاب و سلیقه شما است و فقط زمان آن بهتر است ۲ تا ۳ روز قبل از زمان مراسمتان باشد.