درنگ: این اپلیکیشن‌ها همگی رایگان هستند و این به آن معنی است که می‌توانید هزینه آنها را به بخش‌های دیگر سفر خود اختصاص دهید:

  • گوگل تریپز (Google Trips)

این اپلیکیشن علاوه بر رزرو هتل می‌تواند مکان‌هایی کمتر شناخته شده را برای سفر به شما پیشنهاد دهد و یا در شهرهای بزرگتر، اطلاعات تورهای روزانه را در اختیارتان قرار دهد.

  • تیندر (Tinder)

این اپلیکیشن که در اصل برای ملاقات با افراد جدید ساخته شده‌ است،‌ می‌تواند به مسافران برای برقراری ارتباط با همسفرانشان در جاده کمک کند. برای تاجران یا ماجراجویانی که به تنهایی سفر می‌کنند این اپلیکیشن می‌تواند ابزاری مناسب برای یافتن افرادی باشد که در مسیری مشابه یا با هدفی مشابه و به مکانی مشابه سفر می‌کنند.

  • Guides by Lonely Planet

این اپلیکیشن بهترین شیوه برای برنامه‌ریزی یک سفر به شهری کاملا جدید است و می‌تواند بهترین توصیه‌ها را برای کاهش هزینه سفر در مکان‌هایی که تابه‌حال به آنها سفر نکرده‌اید داشته‌باشد. هتل‌های محلی و مناطقی که برای مشاهده مناظر طبیعی مناسب هستند از جمله پیشنهاد‌های عالی این اپلیکیشن هستند.

  • Flight Stats

کاربران این اپلیکیشن می‌توانند با وارد کردن شماره پرواز خود جزئیات اطلاعات درباره گیت پرواز، ترمینال‌ها و تاخیرهای احتمالی را دریافت کنند. این اپلیکیشن می‌تواند جستجو‌هایش را براساس نام فرودگاه‌ها انجام دهد و کاربر می‌تواند همه فرودگاه‌هایی که در مسیر سفرش قرار دارند را مورد بررسی قرار دهد.

  • Sidekix

این اپلیکیشن اکتشاف شهری راهنماهای شهری قابل دانلودی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌توان در آنها لیستی از کافی‌شاپ‌ها، فروشگاه‌ها و موزه‌ها را یافت. این اپلیکیشن با استفاده از فناوری جی پی اس به کاربر امکان موقعیت‌یابی در میان نقشه شهرها را در حین حرکت به سوی موزه یا کافی‌شاپ مورد نظر می‌دهد. با انتخاب هر مکان فرد می‌تواند جزئیات اطلاعات درباره آنها را به راحتی مشاهده کند.

  • MyTSA

این اپلیکیشن می‌‌تواند مدت‌زمان انتظار در فرودگاه‌ها شامل انتظار برای پرواز و تمامی مراحل کنترل مدارک و بار را برای شما تخمین بزند و در عین حال شرایط جو و آب و هوا را لحظه به لحظه به شما گزارش دهد.

  • Café WiFi

ابزاری برای یافتن اینترنت رایگان در شهرهایی که با آن آشنایی ندارید. این اپلیکیشن با استفاده از نقشه‌ای از کافی‌شاپ‌های محلی و هات‌اسپات‌های اینترنتی به شما نشان می‌دهد که در کجای شهر می‌توانید به اینترنت رایگان دسترسی پیدا کنید.