اپل متعهد شده است که تمام محصولاتش سبز و به آسانی قابل بازیافت باشند. از طرفی نظر‌سنجی‌ها مشخص کرده‌اند که افراد تمایل بیشتری به خرید محصولات جدید دارند اگر خیالشان از بابت بازیافت محصولات نیز راحت شود. از طرفی نیز مقدار زیادی آیفون از رده خارج شده وجود دارد که بازیافتشان نیازمند تکنولوژی‌ای پیشرفته دارد. در این جا است که ربات جدید این کمپانی٬ دیزی خودی نشان می‌دهد.

apple-daisy-3

دیزی بیشتر شبیه به یک سیستم تمام عیار است تا به یک ربات ساده٬ این ربات نتیجه تمام آزمون و خطا‌ها و مطالعاتی است که اپل از ربات اول خود٬ لیام بدست آورده است که ۲ سال پیش رونمایی شد. دیزی حتی مقداری از قطعات لیام را به همراه خود دارد.

 

این ربات قادر است ۹ مدل از آیفون‌‌های مختف را سریعا تشخیص دهد و آن‌ها را با سرعت ۲۰۰ عدد در ساعت قطعه قطعه و یا دیس‌اسمبل کند. این ربات قادر است تمامی قطعات را طبقه بندی کند تا مراحل بازیافت هر‌چه سریع‌تر به پیش رود. به گفته اپل دیزی قادر است مواد ارزشمندی را که قبل‌تر هیچ دستگاه بازیافتی قادر به جدا سازی آن‌ها نبود را جدا کند.

apple-daisy-4

هنوز کاملا مشخص نیست که از ربات ارزشمند تنها یک عدد ساخته شده یا نه اما هرچه که باشد٬ دیزی تکنولوژی کم نظیری است که به وجه جدایی ناپذیر دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم تبدیل خواهد شد و کم کم حضورش در تمامی صنایع به یکی از ملزومات بدل خواهد شد.

apple-daisy-2 apple-daisy-1 apple-daisy-5