درنگ: دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم با صدور اطلاعیه ای، ضمن انتقاد از نحوه رفتار مقامات قضایی با آقای حمید بقایی تصریح کرد که از نظر جسمی شرایط ایشان بسیار خطرناک شده است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

ملت عزیز ایران؛
سلام و درود خداوند بر شما و همه موحدان و عدالت طلبان و آزادی‌خواهان

از نحوه رفتار مقامات قضایی با جناب آقای بقایی چنین استنباط می شود که ظاهرا برخی اصرار دارند به هر ترتیب ایشان را از بین ببرند.

تاخیر آشکار در رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی در حالی که آقای بقایی ۶۷ روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد و از نظر جسمی، شرایط ایشان بسیار خطرناک شده و لحظات بسیار مهم اند، چه معنایی غیر از عمد برای آسیب رسانی به ایشان وجود دارد؟

چگونگی دستگیری اولیه، نحوه پرونده‌سازی، محاکمه غیرعلنی و خارج از نوبت و بسیار فشرده، صدور حکم ظالمانه و غیرمستند، بازداشت فوری و عجله در زندانی کردن ایشان نیز می تواند در همین راستا باشد.

در طول یک هفته اخیر، آقای بقایی سه بار از جمله شب گذشته (جمعه شب)، دچار بیهوشی شده که کادر درمانی در بهداری زندان اوین ایشان را احیا کرده اند.

مقامات قضایی حتی با مرخصی مناسب برای درمان و پیگیری حقوقی اعاده دادرسی نیز موافقت نکرده‌اند. قطعاً این ظلم نمی‌تواند پاداش فردی باشد که تمام عمرش را صادقانه و پاک دستانه ، به مردم و کشورش خدمت کرده است. بدون تردید خداوند یاور مظلومان است.

این همه در حالی است که رسانه وابسته به استعمار پیر، به صورتی آشکار دستگاه قضایی را به برخورد با دوستان دکتر احمدی‌نژاد تشویق می‌کند.

مسئولیت جان و سلامتی جناب آقای بقایی برعهده مقامات کشور و به ویژه مقامات قضایی است.

دفتر رییس دولت های نهم و دهم

  واکنش احمدی‌نژاد به اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره بقایی | تشریح وضعیت وخیم بقایی در بیمارستان بقیه‌الله | بقایی لباس بیمارستان را از تن بیرون آورد
  سفر احمدی‌نژاد به شهری که بیشترین رای را در سال ۸۴ به او دادند لغو شد | شرایط بقایی در بیمارستان اضطراری شد