درنگ: خبرها حاکیست «حمید بقایی» از نزدیکان احمدی‌نژاد، برای تحمل مجازات بازداشت و به زندان معرفی شده است اما وکیل بقایی این موضوع را تکذیب کرده است.

عبدالله‌پور وکیل بقائی به ایلنا گفت: این اخبار کذب است و من درحال حاضر خدمت ایشان هستم. حمید بقایی نیز این خبر را تکذیب کرد و گفت:‌ هیچ کس مرا بازداشت نکرده است.

اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در این زمینه به فارس گفت: حکم قطعی دیروز صادر و به صورت سیستمی ابلاغ شده و امروز برای ابلاغ و اجرا به دادسرا ارسال شده است.

وی افزود: اینکه دادسرا در مقام اجرا تاکنون چه اقداماتی انجام داده اطلاع ندارم اما دادگاه تجدید نظر رای قطعی را صادر کرده و با توجه به تعدد اتهامات مجازات اشد که عبارت است از ۱۵ سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق در مورد ایشان قابلیت اجرا دارد.

این در حالی است که شنیده شده دستگاه قضایی برای اجرای حکم صادر شده از سوی دادگاه تجدید نظر اهتمام داشته و به احتمال زیاد این حکم ظرف امشب و فردا به موعد اجرا درخواهد آمد.

  روایت کیهان از تلخ‌ترین جلسه عمر فرماندار سابق ری | ماجرای لج‌بازی بقایی و رها کردن کشور در دولت احمدی‌نژاد
  افشاگری‌ معاون احمدی‌نژاد علیه بقایی | خروج ۶۰۰ هزار اثر از موزه ملی | این خانم چه سری با بقایی داشت؟ | ماجرای ارتباط برادر معاون روحانی با بقایی و مشایی