درنگ: آیا واقعا شما تا به حال بعد از عروسی یک بار هم لباس عروستان را پوشیده‎اید؟ این سوالی است که شاید عروس‌ها از خودشان پرسیده باشند. همه ما لباس‎هایی داریم که در مراسم مختلف بارها آن‌ها را پوشیده‎ایم. اما لباس عروس از آن لباس‌هایی است که برای عروس‌ها بیشتر از هر لباسی در زندگی‌شان مهم است و از طرفی هم یک بار بیشتر پوشیده نمی‎شود.

راشل اتول، موسس بوتیک لولا برایدال در این باره توضیحاتی دارد:

مردم ناراحت بودند که پول زیادی برای یک لباس می‎پرداختند و یک بار بیشتر از آن استفاده نمی‎کردند، برخی هم از این ناراحت بودند که لذت خوب پوشیدن آن خیلی زود تمام می‌شود. اما بسیاری از عروس‌ها سعی می‎کنند بعد از عروسی لباسشان را به خیاط بسپارند تا در آن تغییراتی ایجاد کند و برای مراسمی ویژه بتوانند دوباره از آن استفاده کنند. یکی دیگر از ایده‎های جالبی که دیدم این بود که بعضی از عروس‌ها در سالگردهای ازدواجشان برای مدتی کوتاه در مراسم هم که شده آن را می‌پوشیدند.

خیلی‌ها دوست دارند این لباس را برای همیشه نگه دارند. اما برخی تصمیم به فروشش می‎گیرند تا بتوانند مقداری از پول آن را با فروشش بازگردانند. این فکر معمولا بعد از گذشت مدتی از زندگی به سر عروس‎ها می‎زند، زمانی که ماه عسلشان را رفته‌اند و می‎خواهند خانه یا ماشین بخرند.

در گذشته امکان استفاده دوباره از لباس عروسی البته بعد از تغییراتی که خیاط در آن ایجاد می‎کرد بیشتر بود. اما این روزها لباس‌ عروس‎ها فرم غیرمعمول‎‌تری دارند که استفاده دوباره از آن‌ها را سخت‎تر می‎کند. بهترین راه این است که اگر هنوز لباس عروستان را تهیه نکردید لباسی را انتخاب کنید که بعدا بتوانید آن را تغییر داده و دوباره استفاده کنید.

راه دیگری که یکی از عروس‌ها از آن استفاده کرده بود هم جالب بود. معمولا دختربچه‌ها دوست دارند لباس عروس داشته باشند. یکی از عروس‌ها بعد از مادر شدن و به دنیا آمدن فرزند دخترشان لباسشان را به خیاط داد تا با آن لباس عروسی کوچک برای دخترش بدوزد.