اظهارات سخیف یک نماینده در میانه اظهارات محبی‌نیا را در نوار صوتی بالا بشنوید

 

درنگ: ایسنا نوشت: برخی نمایندگان در نامه‌ای به هیات رییسه خواهان مشخص شدن نماینده‌ای شدند که درحین نطق محبی نیا با سخنانش جایگاه مجلس رازیر سوال برد.

انتقاد سلحشوری از سخنان سخیف درباره زنان

خانه ملت نیز نوشت: پروانه سلحشوری نیز در نشست علنی امروز چهارشنبه، ۲۹ فروردین ماه مجلس از نگاه ابزاری به زنان و حجاب آنها انتقاد کرد و گفت: در قانون اساسی به کرامت و شأن زنان اشاره شده است؛ اما متأسفانه به علت نگاه جنسیتی و اینکه زن در مفهوم خاصی مطرح شده است به زنان نگاه غیرانسانی می‌شود.

وی افزود: این نگاه غیرانسانی که تفاوت انسان و حیوان در آن نهفته است آنچنان در کشور ما نفوذ پیدا کرده است که از تریبون‌ها و کانون‌های شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود و شباهت‌هایی به زنان اطلاق می‌شود که در عصر جاهلیت چنین تعابیری وجود نداشته است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از تشبیه زنان و حجاب زنان به پوسته شکلات و روکش ماشین که نگاه ابزاری به زن را می‌رساند و توهین به زنان است تا اینکه زنان به گوسفندانی تشبیه می‌شوند که باید در آغل توسط چوپان نگهداری شوند، توهین مسلم به شأن زنان است.

وی افزود: متأسفانه فقط در شبکه‌های مجازی چنین توهین‌هایی وجود ندارد بلکه از مجلس بازهم همان نگاه زشت و زننده و ابزاری به زن دیده می‌شود. او با اشاره به واقعه‌ای در بین نطق نماینده میاندوآب در صحن علنی گفت: در حالی که نطق محبی‌نیا در حال ایراد بود، نماینده‌ای با چنین سخنان سخیفی شأن و منزلت زنان را به چالش می‌کشد.