• ساعاتی بعد عبدالله رمضان‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در توییت‌اش پرسشی را خطاب به حقوقدانان مطرح کرد؛ آیا امکان شکایت حقوقی زنان از گفته‌های اخیر امام جمعه ساوه وجود دارد یا نه؟ پرسشی که حالا از جانب بهمن کشاورز، وکیل دادگستری پاسخ داده شده و او به جد تأکید دارد که امکان شکایت مهیا بوده و بندهای حقوقی مختلف این حق را برای زنان در نظر می‌گیرد.
  • حجت‌الاسلام احمد مازنی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در کانال تلگرامی‌اش خطاب به امام جمعه نوشت «کسانی که از دست‌بند سبز و بنفش استفاده کرده‌اند حدود ٢۴ میلیون ایرانی هستند که به آقای روحانی رأی داده‌اند. بسیاری از این افراد خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس هستند. خطبه‌های نماز جمعه بخشی از نماز است.
  • مطالبی که با تصویر و صدای امام جمعه ساوه در فضای مجازی پخش شد را دیدم و شنیدم! امیدوارم انتساب این سخنان به ایشان صحت نداشته باشد، اما اگر صحت داشته باشد گوینده چنین سخنانی از نظر فقهی و قانون مجازات اسلامی مستحق حد قذف است».
  • بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید نیز سخنان امام جمعه ساوه و استفاده برخی لفظ‌های نادرست را محکوم کرده و می‌گوید: «روا نیست به زنان ایرانی که اتفاقا مشارکت بی‌نظیری در انتخابات اخیر از خود نشان داده‌اند، به دلیل استفاده از دست‌بندی که جریان سیاسی خاصی را حمایت کرده به چنین لفظ‌هایی منتسب کرد».
  • واکنش به سخنان حجت‌الاسلام حسینی کماکان ادامه دارد. فراکسیون زنان مجلس احتمالا در این موضوع تشکیل جلسه خواهد داد. پیشنهاد پروانه سلحشوری به امام جمعه ساوه این است که تا دیر نشده از زنان عذرخواهی کرده و احترام و شأن جایگاه امام جمعه را حفظ کنند.