درنگ : بر اساس آخرین تحقیقات مردان در طول رابطه جنسی هر ۲۵ دقیقه حدود ۱۰۰ کالری می‎سوزانند، البته این مقدار برای زنان در همان بازه زمانی حدود ۶۹ کالری است.

مردان در ازای ۳۰ دقیقه دویدن با سرعت نه چندان زیاد ۲۷۶ کالری و زنان ۲۱۳ کالری می‎سوزانند. معنی‎اش چیست؟ اگر به دنبال کاهش وزن هستید، این طور نیست که دیگر نیازی به استفاده از تردمیل باشد. اما راه‌های دیگری هم وجود دارد که می‎تواند نیاز شما به این وسیله را کم کند، یا این که اگر همان مقدار قبل از این وسیله استفاده می‎کنید، به خاطر انجام راه‌های دیگری وزن بیشتری کم می‎کنید.

توضیحات بیشتر به این شکل است که طبق تحقیقات منتشر شده در مجله دارویی نیوانگلند، مردان در طول ۶ دقیقه رابطه جنسی حدود ۲۱ کالری می‎سوزانند. این مدت زمان، مدت زمان میانگین از شروع یک رابطه جنسی تا پایان آن است. در این مجله آمار مربوط به کالری سوزاندن زنان در طول ۶ دقیقه رابطه جنسی البته منتشر نشده است.

  «بی‎عاطفه جنسی» کیست؟

یک متخصص آناتومی بدن معتقد است افراد می‏توانند برای کاهش وزن تعداد رابطه‎های جنسی‎شان در هفته را افزایش دهند و از این موضوع به غیر از میل غریزی‎شان، برای کاهش وزن هم استفاده کنند. البته که لازم است این کار در کنار ورزش کردن و رژیم غذایی باشد و به تنهایی حداقل در زمینه کم کردن وزن و سوازندن کالری کاری از پیش نخواهد برد.

طبق تحقیقات دانشمندان درباره برقراری رابطه جنسی، این موضوع نه تنها به کاهش  وزن کمک می‎کند، بلکه برای سلامتی افراد هم بسیار موثر است.

  چرا میل جنسی زوجین کاهش می‌یابد؟

برقراری مداوم رابطه جنسی بین زوجین باعث مقاوم شدن بدن مقابل بیماری‌های قلبی و همچنین بهبود وضعیت روحی افراد شود. همچنین از مزایای دیگر برقراری رابطه جنسی به طور مداوم این است که باعث می‎شود افراد جوان‎تر از چیزی که هستند به نظر بیایند. حتی این موضوع به ریلکسیشن بهتر هم کمک می‎کند. دلیلش هم ترشح بیشتر هورمون سروتونین در خون است.

آخرین مزیت برقراری رابطه جنسی که به آن اشاره شده این است که بعد از آن خواب انسان‌ها بسیار راحت‎تر خواهد شد.

این دلایل به اندازه‌ای کافی هستند که سعی کنید برقراری رابطه جنسی را از این به بعد بیشتر از قبل در دستور کار زندگی‎تان قرار دهید. چه بهتر که در کنار این کار ورزش کردن و رژیم غذایی‎تان را هم حفظ کنید.

  رابطه جنسی برای فضانوردان امکانپذیر است؟ | جزئیات و شرایط زوج‌های فضانورد
  توصیه زوج‌های مسن به جوانان برای داشتن رابطه جنسی بهتر
  ۵ روش برای داشتن رابطه‎ جنسی لذت بخش در سنین بالا