درنگ : درست است که پول خوشبختی نمی‎آورد، اما داشتن آن مزایای زیادی برای انسان می‎تواند داشته باشد. برای مثال با پول می‏‌توانید زمان بیشتری داشته باشید تا کارهایی انجام دهید که شما را خوشحال‎‌تر می‏‌کند و خرج کردن آن در راه تفریح کردن لذت‏بخش است.

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در تحقیقی دریافتند که چقدر پول درآورید تا چه میزانی خوشحالی را تجربه کنید. کسانی که درآمد بیشتری دارند احساس مثبت بیشتری نسبت به خودشان دارند و افراد کم‏درآمدتر احساس مثبتی از ارتباطشان با دیگران خواهند داشت.

  ۴ توصیه برای جوان ماندن | پول درآورید و آرام باشید

آزمایشی انجام شده که افراد شرکت کننده در آن ۱۵۱۹ فرد امریکایی بین سنین ۲۴ تا ۹۳ بودند. درباره تک‎تک این افراد که به صورت تصادفی و از همه مناطق امریکا انتخاب شدند، تحقیق شده که چقدر درآمد دارند و چقدر احساس می‌‎کنند توانستند ۷ حسی که تشکل دهنده خوشحالی است را داشته باشند، یعنی سرگرمی، بزرگی، محبت، رضایت، شور و شوق، عشق و غرور.

نتیجه این بوده افرادی که درآمد بیشتری داشتند از این حس‎ها به دو فاکتور غرور و سرگرمی بسنده می‏کنند. هر دوی این فاکتورها مربوط به لذت بردن از زندگی به صورت فردی است. اما افراد با درآمد کمتر بیشتر روی حس‎های محبت، عشق و بزرگی پافشاری دارند.

  پولدار یا فقیر؟ رنگ رخسار خبر می‌دهد … | تشخیص وضعیت مالی از روی قیافه

در نتیجه غرور و سرگرمی شاید از نظر فردی سطح بالایی داشته باشد و فاکتورهایی مانند بزرگی و محبت و …. فاکتورهای جکعی و گروهی هستند و شاید سطحی پایین‎تر داشته باشند، اما همه فاکتورهایی برای خوشحالی هستند و همه افراد برخی از آن‌ها را دارند.

نمی‏‌توان درجه‎بندی کرد که کدام یک از فاکتورها از دیگری مهم‎تر هستند، اما می‏‌توان فهمید همه افراد تعدادی از آن‌ها را دارند.

  پردرآمدترین مشاغل ۲۰۱۷ چه بودند؟ | رتبه شگفت‎انگیز مربی بدنسازی