درنگ : حسن آهی عضو هیات امنای خانه مداحان درباره چگونگی نظارت بر عملکرد مداحان خانم یا به اصطلاح خانم‌های جلسه‌ای گفت: سازمان تبلیغات اسلامی متولی این افراد است و وظیفه نظارت بر آنها را بر عهده دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا خانه مداحان نیز بر عملکرد این افراد نظارتی دارد یا خیر، توضیح داد: خانه مداحان پس از تشکیل پیرو منویات مقام معظم رهبری رسالت‌هایی را باید دنبال می‌کرد که بر آن مبنا ما موظف شدیم، به سازماندهی این افراد و انجام اقداماتی در این راستا بپردازیم که اینها انجام شد، اما در دوره مدیریت جدید خانه مداحان به نظر می‌رسد به دلیل جمع کردن هوادار مخالفت و همچنین نظارتی بر عملکرد این افراد وجود ندارد.

عضو هیات امنای خانه مداحان گفت: نظر شخصی من این است که باید حتما نظارتی بر این افراد باشد. برخی از آنها بیشتر صدا دارند و سودجو و منفعت‌طلب هستند و با عقاید کاذبشان اقدام به کارهایی می‌کنند که ماهیت اصلی این مجالس را تغییر داده و به مجالس لهو و لعب تبدیل کرده‌اند، البته برخی افراد هم که سواد مذهبی دارند، وارد این مقولات نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: پیش از این در خانه مداحان بخشی برای امر نظارت بر خانم‌های مداح در نظرگرفته شده بود، اما در حال حاضر اقدامی در این زمینه انجام نمی‌شود. در گذشته برای این خانم‌ها در خانه مداحان کلاس‌های آموزشی برگزار و این افراد پس از پایان کلاس‌ها گزینش می شدند، اما اکنون تعداد زیادی از این خانم‌های مداح اگرچه عضو این کلاس‌ها شدند، اما هیچ نظارتی بر آنها نمی‌شود.

عضو هیات امنای خانه مداحان ادامه داد:در گذشته، تعداد زیادی شکایت از این مداحان خانم داشتیم و با برگزاری کلاس سعی کردیم، آموزش های لازم به این افراد داده شود، اما در حال حاضر همانطور که گفتم، نظارتی صورت نمی‌گیرد.

نیکوبرش رئیس اقشار اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی نیز درباره مبالغ دریافتی مبلغان خانم خاطرنشان کرد: افرادی که از طریق سازمان تبلیغات معرفی می‌شوند بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و این یک قیمت معمول است که دریافت می‌شود، اما افرادی که خارج از سازمان تبلیغات کار می‌کنند، قیمت‌های متفاوتی دریافت می‌کنند و به صورت توافقی مبالغ دریافت می‌شود و معمولا چشم و هم‌چشمی هم در این فضا دیده می‌شود عده‌ای هم با این ادعا که این مبلغ را صرف امور خیریه می‌کنند، مبالغ سنگینی از صاحبخانه دریافت می‌کنند حتی در یکی از موارد یک خانه در ولنجک توسط صاحبخانه به مبلغه اهدا شده بود.