درنگ: به دنبال مقصدی جدید و فوق‌العاده برای سفر بعدی‌تان هستید؟ اگر کسی هستید که زیاد سفر می‌کنید و جاهای زیادی را دیده‌اید یا اصلا اهل سفر نیستید و فقط زمان خستگی احساس نیاز به سفر می‌کنید، بهتر است مقاصدی مانند لندن و پاریس را انتخاب نکنید. البته که این مقاصد عالی هستند، اما شاید بهتر باشد مقصدی بکرتر را انتخاب کنید. مقصدی را پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانیم تضمین دهیم در آنجا به شما خوش خواهد گذشت.

بانکوک، تایلند. چرا؟ طبق نتیجه‌ مقالات و مطالبی که درباره پایتخت تایلند نوشته شده، بانکوک شهر مورد انتخاب بیشترین گردشگران بین‌المللی بوده است، آن هم برای دومین سال پیاپی. در سال جاری و در حالی که هنوز به پایان نرسیده است، ۲۰٫۲ میلیون نفر از بیرون از تایلند به بانکوک سفر کرده و از این شهر دیدن کرده‌اند.

جالب اینجاست که لندن، پایتخت انگلیس، برای دومین سال پیاپی دومین مقصد منتخب گردشگران است و تا اینجا حدود ۲۰ میلیون نفر از این شهر دیدن کرده‌اند.

پاریس سومین مقصد است و حدود ۱۶٫۱ میلیون گردشگر داشته است. مقاصد چهارم و پنجم دبی و سنگاپور هستند. ششم نیویورک است با ۱۲٫۷ میلیون گردشگر.

توکیو پایتخت ژاپن در این رده‌بندی رتبه هشتم را دارد، اما از آن به عنوان شهری یاد شده که بیشترین پتانسیل ممکن برای تبدیل شدن به محبوب‌ترین مقصد را دارد.

نکته جالب اما درباره بانکوک به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگران این است که این شهر گران‌ترین انتخاب هم نیست. در صدر جدول رده‌بندی گران‌ترین مقاصد گردشگری نام دبی شهری از کشور امارات دیده می‌شود که تا اینجا گردشگران حدود ۲۸٫۵ میلیارد دلار خرج بازدید از آن کرده‌اند. در این رده‌بندی بانکوک در رده پنجم قرار دارد و گردشگران تا اینجا ۱۴ میلیارد دلار در آن خرج کرده‌اند.

مطلب کامل‌تر در این زمینه را می‌توانید از اینجا در سایت چمدان بخوانید.