• جودیث جانسن، رئیس منابع انسانی معتقد است متقاضیان پذیرفته شده برای مصاحبه با تمرکز بیش از حد روی جزئیات، مصاحبه کننده را خسته می کنند.
  • از نظر او بهتر است به جای پررنگ کردن توانایی‌ها در زمان نامناسب، فقط به سوال مطرح شده پاسخ دهید.
  • قبل از بیان مهارت‌ها مطمئن شوید این کار مصاحبه را از روال طبیعی خارج نمی‌کند.

اگر پس از ارسال رزومه سریعا به مصاحبه شغلی دعوت شده‌اید، با کارمندان پذیرش به خوبی رفتار کرده و پس از پایان مصاحبه ایمیل تشکر را برای مصاحبه کنندگان ارسال کرده‌اید و تا جایی که امکان داشته همه چیز خوب پیش رفته٬ اما درخواست استخدام شما رد شده است.

این مساله می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، برای مثال شخص بهتری از شما وجود داشته، شاید هم شما شخص اصلی بوده‌اید اما ناخواسته فرصت را از دست داده‌اید.

جودیث جانسن، رئیس منابع انسانی بنیاد بین المللی ولتر کلوور (GPO) در هلند می گوید: در اغلب اوقات متقاضیانی می‌بینم که بدون اینکه بدانند با تمرکز روی جزئیات کوچک شانس خود را از دست می‌دهند.

تمرکز روی مهارت‌های ویژه

از نظر جانسن تنها مشکل اصلی، گم شدن در جزئیات نیست: متقاضیان اغلب علاقه زیادی به بازگویی برخی قسمت‌های رزومه برای مصاحبه کننده دارند؛ البته اگر این کار در زمان مناسب صورت بگیرد، ایرادی ندارد.

به نظر شما چه زمانی مناسب برای بیان اینکه شما مهارت‌های رهبری عالی داشته‌اید به کارفرمای احتمالی آینده‌تان است؟ – یا در مورد مهارت‌هایی که در طول اقامت در خارج از کشور کسب کرده‌اید یا هنگامی‌ که در حال توضیح برخی موارد در مورد رزومه خود هستید؟

جانسن می‌گوید: اگر از شما سوالی پرسیدند روی پاسخ به آن تمرکز کرده و از بیان مسائلی که فکر می‌کنید مردم می‌خواهند بشنوند، خودداری کنید. به پرسش پاسخ دهید، سپس راهی را برای ایجاد ارتباط بین موضوع مورد نظرتان با جواب سوال، پیدا کنید.

متاسفانه مصاحبه همیشه در مسیر مورد نظر شما پیش نمی‌رود. اگر در چنین شرایطی کارفرما روی ضعف‌های شما تمرکز کرد چه باید انجام دهید؟

جانسن پیشنهاد می‌دهد: اگر تا پایان مصاحبه فرصت مناسبی برای بیان توانایی‌هایی که از نظر شما کارفرما حتما باید در مورد آن مطلع شود پیش نیامد، باید خودتان فرصت را بسازید. به‌عنوان مثال بگویید : چیزی که می‌خواهم با شما در میان بگذارم این است که …