درنگ : آلودگی سرویس‎های بهداشتی عمومی بر کسی پوشیده نیست. اما شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد. به نظر با خواندن این مطلب ترجیح می‏دهید وقتی بیرون هستید خودتان را کنترل کنید تا هر طور شده به خانه برسید.

شیرآلات

نیازی به فکر کردن نیست و هرکسی می‎داند شیرآلات موجود در توالت و دستشویی در سرویس‎های بهداشتی عمومی چقدر آلوده هستند. قبل از این که آب را باز کنید با دست آلوده آن‌ها را لمس می‏کنید. پس حتی بعد از شستشو که آب را می‏بندید باز هم دستتان آلوده می‎شود. به غیر از شیرآلات می‎توان به همه وسایل داخل سرویس بهداشتی مانند مایع ظرفشویی و محفظه آن، جا دستمالی و …. هم از دیگر وسایل آلوده هستند.

خشک‏‌کن

نه تنها هرگز نباید به خشک‏کن برقی داخل سرویس بهداشتی دست بزنید، بلکه هرگز نباید از آن‎ها استفاده کنید. طبق تحقیقات آلودگی این‌ها ۱۹۰ برابر از حوله بیشتر است. این دستگاه حتی باکتری‎های مفید روی پوست را هم از بین می‏برد و هوای آلوده داخل سرویس بهداشتی را به فشار به دست شما می‏زند.

زمین

زمین هر مکان عمومی پر از آلودگی است، چه برسد به سرویس بهداشتی که هنگام شستشوی آن از همان وسایلی استفاده می‎شود که برای شستشوی سرویس بهداشتی استفاده شده و طبیعتا اگر مقداری از کثیفی روی زمین باشد وسایل نظافت به آن آغشته می‎‏شوند و بعد آن را در سراسر سطح پخش می‎کنند. به غیر از زمین، دیوارها و درهای سوریس بهداشتی هم چنین شرایطی دارند.