درنگ : این موضوع بسیار رایج است که زوجین در زندگی مشترک بعد از مدتی شور و هیجانشان نسبت به یکدیگر را از دست می‌دهند و زندگی برایشان یکنواخت می‎شود. در این یکنواختی برخی زندگی را ادامه داده و برخی از هم جدا می‎شوند. اما مواردی هم وجود دارد که رعایت آن‌ها باعث می‎شود عمر رابطه‌تان طولانی‌تر و البته مهیج‌تر باشد. در زیر به کارهایی که باید و نباید انجام دهید اشاره می‎کنیم:

  • نبایدها

 

فراموش کردن چیزهای کوچک

یکی از موثرترین قدم‌ها برای داشتن رابطه‌ طولانی این است که شریک زندگی‌تان را با موارد کوچک خوشحال کنید. هرگز کادوهای ریز بی‌مناسبت را از دست ندهید، سفرهای سورپرایزی و … برای تداوم رابطه عالی هستند.

نقش بازی کردن

برای شریک زندگی‌تان نقش والدینش را بازی نکنید. معمولا افراد وقتی زندگی را تغییر می‌دهند و از خانه پدر یا مادرشان به خانه خودشان می‎روند، می‌‎خواهند بسیاری از کارهایی که نکرده‌اند را انجام دهند اما شریک زندگی‌شان هم مانند والدینشان واکنش نشان می‌دهد.

استفاده از تکنولوژی

از این وضعیت که هر دوی شما رو به روی هم نشسته‌اید و موبایلتان در دستتان است و شبکه‌های اجتماعی را مرور می‎کنید، دوری کنید. ایجاد فضای سکوت اصلا مناسب نیست و بهتر است وقتی جایی هستید با هم مکالمه داشته باشید.

  • بایدها

رعایت بهداشت

بهتر است مداوم دوش بگیرید و همیشه بوی مطبوع بدهید. هرگز نسبت به بهداشت فردی‎تان به تفاوت نباشید و هر روز مثل کسی باشید که می‎خواهد برای قراری مهم آماده شود.

اهمیت دادن به اندام

این که ازدواج کردید به این معنی نیست که دیگر نیاز نیست از نظر تناسب اندام جذاب باشید. همیشه برای شکل دادن به بدنتان وقت بگذارید و سعی کنید باعث افتخار همسرتان باشید. باید کاری کنید که با وجود زن و شوهر بودن باز هم شریکتان را به خود جذب کنید.