روزبه حصاری بازیگر سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» در گفت و گو با درنگ درباره زمان پخش این سریال گفت: طبق اعلام شبکه مجموعه تلویزیونی «تاریکی شب، روشنایی روز» از ۲۳ بهمن ماه از شبکه دو سیما پخش می‌شود.


«حجت قاسم زاده اصل» کارگردان سریال نیز در این باره گفت : این سریال ۲۲ قسمتی که داستانی عاشقانه را در بستر تاریخ روایت می‌کند، بعد از تحویل به شبکه به ۱۹ قسمت کاهش پیدا کرد و بخش‌هایی از آن حذف شد و معتقدم این سریال دیگر سریال من نیست. این کارگردان در ادامه نیز بیان داشت: تصویربرداری فاز اول این سریال نیمه دی‌ماه سال گذشته به پایان رسید و تولید زمان گذشته که مربوط به دهه ۵۰ است به دلیل کمبود بودجه به زمانی دیگر موکول شد.فرهاد قائمیان در نقش بهنام طریقت خیر مدرسه‌ساز، مائده طهماسبی اکرم، بهرام ابراهیمی‌ محمد، بهاران بنی‌احمدی فرشته و… در این سریال نقش‌آفرینی می‌کنند.

از دیگر بازیگران تاریکی شب،‌ روشنایی روز می‌توان به فرهاد قائمیان،‌ سام کبودوند، سیدمهرداد ضیایی، فرزین صابونی، احسان امانی، مائده طهماسبی، بهاران بنی‌احمدی، بهرام ابراهیمی، روزبه حصاری، مهرداد ضیایی، ناصر ممدوح، پرویز پورحسینی و امیرحسین مدرس اشاره کرد.

داستان این سریال در دو برهه زمانی گذشته و حال اتفاق می‌افتد. این سریال داستان زندگی بهنام طریقت است که جریان روزمره حیاتش از مدار عادی خارج می‌شود. او مجبور است جواب چرایی مشکلات امروزش را در گذشته پیدا کند. بیش از ۷۰ درصد از قصه در زمان حال روایت می‌شود و ۳۰ درصد از ماجرا در گذشته رخ می‌دهد. بهنام طریقت به همراه همسرش در گذشته دانشجوی پزشکی بودند که فعالیت سیاسی هم داشتند.