درنگ :  زمانی که او در یونان زندگی می‌کرد در اواخر دوران مزولیتیک در حدود سال ۷۰۰۰ پیش از میلاد، این منطقه در آستانه تحول از جامعه شکارچی- گرد‌آورنده به جامعه‌ای بود که غذای مورد نیازش را خود پرورش می‌داد.

آوگی در زبان انگلیسی به طلوع خورشید ترجمه می‌شود، نامی که به دلیل دوران زندگی او انتخاب شده‌است، دورانی که طلوع تمدن بشری به شمار می‌رود.

باستان‌شناسان اگرچه اطلاعات زیادی درباره چگونگی زندگی و مرگ او ندارند، اما اکنون می‌توانند چهره این دختر باستانی را با جزئیات مشاهده کنند. تصویر آوگی توسط محققان دانشگاه آتن شبیه سازی شده و در موزه آکروپلیس رونمایی شد.

برای انجام دقیق این شبیه‌سازی به گروهی از متخصصان رادیولوژی،‌ آسیب‌شناسی، عصب‌شناسی، ارتوپد و غدد نیاز بود. در کنار این متخصصان،‌ اسکار نیلسن باستان‌شناس و مجسمه‌ساز سوئدی نیز حضور داشت که در بازسازی تخصص‌ دارد و تاکنون چهره بسیاری از انسان‌های عصر حجر را بازسازی کرده‌ است.

نلسون بازسازی صورت آوگی را از جمجمه‌اش آغاز کرد. این جمجمه در سال ۱۹۹۳ در غار تئوپترا کشف شد. محققان با اسکن این جمجمه توانستند با استفاده از چاپگر سه‌بعدی نسخه‌ای کاملا شبیه به جمجمه را ایجاد کنند. سپس با استفاده از داده‌های گرد‌آوری شده توسط دیگر محققان بافت‌های دیگر به جمجمه افزوده شد: گوشت، پوست،‌ چشم،‌ رنگ چشم.