تقریبا همه خانم ها و گروهی هم  از آقایان عاشق خرید کفش هستند . ولی نکته کار اینجاست که گاهی بخشی از در آمد تان به خرید کفش هایی اختصاص پیدا کرده که خیلی هم دوستشان دارید ، ولی دست آخر و در هنگام بیرون رفتن، مهمانی یا حتی سر کار با سوال چه”کفشی بپوشم ؟!” مواجهید .  و از خودتان می پرسید  چرا با این تعداد کفش باز مشکل انتخاب کفش مناسب دارم؟

در این مطلب  ۷ جفت از کفش هایی که هر خانم باید داشته باشد را بررسی میکنیم و میبینیم چرا این تعدادجفت کفش لازمند ؟

 

 

کتانی

کفش کتانی یا ورزشی یکی ازمهم ترین کفش هایی است  که باید داشته باشید. کفش های  که بتوانید در زمان  طولانی به پا کنید و به امورات روزمره بپردازید . اگر فرم لباس پوشیدن شما سر کار نیمه رسمی و اسپرت است ، به عنوان کفش کار هم میتوانید روی آن حساب باز کنید .

برای به صرفه بودن خرید و اینکه هر بار مجبور نباشید برای خرید این مدل کفش  هزینه کنید، توصیه می شود  رنگ سفید را انتخاب کنید . سفید قابلیت ست شدن با رنگ های دیگر و  هر مدل پوشش از شلوار جین مدل بوی فرند تا دامن میدی را دارد. مطمئن باشید این کفش کاربردی ترین کفش شما خواهد بود .

کفش مشکی پاشنه دار

البته بین کارشناسان  مد و لباس  اختلاف نظرهای جزئی در مورد سه ، چهار یا پنج سانت بودن کفش مشکی کلاسیک وجود دارد ؛ شما مدلی را بپوشید که با آن احساس راحتی میکنید و حالت رسمی دارد. این مدل کفش معمولا با انواع شلوار ، خصوصا شلوار های پارچه ای هماهنگی دارد و کاملا مناسب مراسم رسمی و حضور در فضاهای اداری است . اگر توان راه رفتن با کفش پاشنه بلند را ندارید میتوانید با تقلب از مدل های پاشنه یک سره استفاده کنید . البته هیچکدام از مدل ها نمیتواند جایگزین فرم کلاسیک پاشنه دار شوند.

 

صندل تخت یا لاانگشتی

برای تابستان یکی از بهترین انتخاب هاست . اینقدر  هم تنوع مدل دارد که میتوانید از بین آنها راحت انتخاب کنید . فقط خاطرتان باشد منظور از دمپایی لا اگشتی دمپایی ابری نیست .

کفش تخت یا عروسکی

بهترین رنگ و مدلی که میتوانید بدون دغدغه انتخاب کنید چرم مشکی است. اما اگر امکان خرید آن را دارید کفش های عروسکی جیر و ورنی هم میتواند اولویت های دیگرتان باشند.

بوت ساق بلند ولی تخت

این مدل بوت،  کهنه و قدیمی نمی شوند  و همیشه هم روی مد هستند. با شلوار جین جذب و انواع دامن و پالتو نیز ست می شود .

 

صندل بند دار ( دور مچی)

این مدل صندل تکمیل کننده استایل شما برای مجالس مهمانی ، عروسی و حتا جشن نامزدی است. به دلیل فرم صندل بودن آن بهترین زمان استفاده در مناسبت های بهاره و تابستانی است . دو رنگ مشکی و نباتی یا نود بهترین رنگ هایی است که میتوانید برای خرید انتخاب کنید .


لوفر

اگر در گروه خانم های شاغل هستید، داشتن یک جفت از این کفش ها برایتان جزو واجبات است. در دنیای مد ، کفش های لوفر از گروه کفش های مردانه به دنیای زنانه مهاجرت کرده اند و  به دلیل راحتی و کارآیی که دارند مورد استقبال قرار گرفته اند. لوفرها جزو دسته بندی کفش های تخت حساب می شوند ولی رسمی تر از فرم  کالج هستند؛ حتی گاهی هم تا حدود سه سانت پاشنه یکسره دارند.