درنگ:  کافه وی (Way Cafe)  اولین کافه سیار تهران است که با یک ایده ناب توانسته ظرف مدت کوتاهی طرفدار فراوانی پیدا کند. جذابیت این کافه زمانی بیشتر می‌شود که شما بعد از یک روز پر مشغله کاری در خیابان و در حال رفتن به سمت خانه‌ با فولکس واگن آبی دوست داشتنی مواجه می‌شوی و وقتی به محتویاتش دقیق‌تر می‌شوی، کلی نوشیدنی و خوراکی خوشمزه می‌بینی که با میزبانی مهربانانه یک زوج کافه من، خستگی یک روز کاری را از تن هر عابری به در می‌کند. این همان ایده فوق العاده‌ای است که اخیرا در تهران عملی شده و  کافه‌گردها می‌توانند از آن لذت ببرند.

«فرزاد حسینی» به همراه همسرش «ذکرا عباسی نژاد» حدود یکسال و ۳ چهار ماه است این کافه را راه‌اندازی کرده‌اند. او در این‌باره می‌گوید: ما هر روز به یک نقطه از شهر می‌رویم. بیشتر مکان‌هایی که حضور می‌یابیم به دعوت صاحب یا مسٔول آن مکان است که امروز به دعوت کتابفروشی اینجا در مقابل آن فعالیت می‌کنیم.

او می‌گوید: شربت و کیک و انواع شیرینی خانگی و قهوه در این کافه سیار سرو و انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد را نیز ارائه می‌کنیم. قهوه‌های ما هم در انواع مختلف وجود دارند که قیمت آن از ۷ تا ۱۱ تومان متغیر است. منوی ما روی تخته کنار خیابان قرار می‌گیرد.

 

فرزاد حسینی با بیان اینکه «ما اولین کافه سیار هستیم که حدود ۸۵ هزار فالوور (دنبال کننده) در اینستاگرام داریم» ادامه می‌دهد: در واقع ما یکی از افتتاح‌کنندگان این کار در خیابان سی تیر بودیم که سال گذشته (۱ مرداد ۹۵) به مدت ۵ روز در این خیابان جلوی موزه آبگینه فعالیت داشتیم. قرار شد که این خیابان کلا به چنین مکانی تبدیل شود اما شهرداری این کار را به پیمانکار سپرد. متاسفانه پیمانکار این خیابان را به یک بازار دستفروشی تبدیل کرد تا یک کار تمیز و اصولی. قیمت‌های هنگفتی هم از کسانی که برای این کار به آنجا می‌روند، می‌گیرند. من در صحبت‌های اولیه که با شهرداری داشتم به آنها گفتم که افرادی که برای این کار به اینجا می‌آیند، مطمٔنا سرمایه مغازه را ندارند و نمی‌توانند کرایه مغازه را بدهند ولی آنها آمدند دقیقا همان کرایه مغازه را از آنها گرفتند.

 

 

کافه من «وی کافه» درباره محصول پرطرفدار این کافه سیار به درنگ گفت: شربت‌های ما بین مشتری‌هایمان ما خیلی پرطرفدار است و درکامنت‌هایی که در اینستا رد و بدل می‌شوند، این شربت‌ها بسیار استقبال شده‌اند. شربت‌های ما شامل عرقیجات بیدمشک، بهارنارنج، زعفران، نسترن، توت فرنگی و آلبالو که مخصوص هر فصل است. از نظر کیفیت قهوه هم ما در رده دوم یا سوم تهران قرار داریم. قهوه ما یک برند اتریشی مطرح است.

فرزاد حسینی در پاسخ به این سوال که آیا در آینده به دنبال توسعه این کار در کافی‌شاپ یا مغازه است، توضیح داد: پیشرفت باید با نبوغ و خلاقیت آمیخته باشد اگر پیشرفت معنایش این باشد که کار من در آینده تبدیل به مغازه شود قطعا این کار را نخواهم کرد.