درنگ: هر زن و شوهری در یک خانه با هم زندگی می‎کنند، یک خانواده را تشکیل می‌‏دهند و در شادی‎ها و سختی‌‏ها در کنار هم هستند. اما در برخی از مواقع این شرایط تغییر می‎کند و به جای خانواده، زن و شوهر فقط هم‎خانه می‎شوند. در زیر به نشانه‎های این اتفاق اشاره می‎‏کنیم:

دیگر صحبت نمی‎کنید؟

درباره قبوض خانه، وضعیت فرزندان، برنامه‎های خانه و … صحبت می‎کنید. اما آخرین بار که درباره عشقتان صحبت کردید را به یاد ندارید. توصیه این است که برنامه‌‏ریزی کنید شبی ۱۰ دقیقه درباره خودتان صحبت کنید و صحبت‎های مربوط به زندگی را کنار بگذارید. مطمئنا متعجب خواهید شد که چطور همین چند دقیقه در روز شما را یاد روزهای خوش زندگی خواهد انداخت.

خواب مهم‎تر از برقراری رابطه جنسی است؟

همه مردم در دنیا کار می‎کنند و خسته می‏‌شوند. پس اصلا عجیب نیست که بخواهند خوابیدن را به هر چیزی حتی برقراری رابطه جنسی ترجیح دهند. اما اگر مدت زیادی این اتفاق تکرار شود به رابطه صدمه می‏زند. توصیه این است که حتما در ذهنتان زمانی را به برقراری رابطه جنسی اختصاص دهید و سعی کنید از بودن در کنار همسرتان لذت ببرید.

همدیگر را زیاد نمی‏‌بنید؟

در خانه زیاد با هم رو به رو نمی‌‏شوید؟ جداگانه به تختخواب می‌‏روید و برنامه‌‏تان طوری است که مثلا یکی از شما تا دیر وقت در اتاق کار مشغول به فعالیت یا حتی دیدن تلویزیون است.

توصیه این است که با تغییر برخی از شرایط سعی کنید به همسرتان نزدیک‎تر شوید. سعی کنید کارهایی انجام دهید که برای انچامشان باید در کنار هم باشید. سعی کنید از انجام کارهای دونفره لذت ببرید.