داستان او این گونه آغاز شد:

یک روز معمولی در خانه خانواده گیتس بود. افراد خانواده در حال حاضر شدن بودند و بیل هنوز طبقه پایین بود٬

مادرش به او گفت “ بیل٬ آن‌ پایین چه کار می‌کنی ؟”“ من دارم فکر می‌کنم٬ مادر. تا حالا فکر کردی؟” او با فریاد پاسخ داد.

how-bill-gates-started-microsoft-founder-infographic-derang
اینفوگرافی | بیل گیتس

پدر بیل گیتس یک وکیل بسیار موفق بود. مادرش معلم بود. بیل در دوران راهنمایی مجله‌های کسب و کار می‌خواند. او رویایی متفاوت در ذهن داشت – می خواست شرکتی تاسیس کند. می‌شود گفت که او با رویای کودکی‌اش موفقیتش را آغاز کرده است. خیلی از بچه‌ها رویا پردازی می‌کنند٬ ولی او متفاوت بود.

 

hackingبیل گیتس چگونه شروع به هک کردن کرد؟

بعد٬ بیل گیتس در ۱۳ سالگی با کامپیوتر آشنا می‌شود. مدرسه‌ای که او می‌رفت به تازگی کامپیوتر و یک تله ‌تایپ کرده بود. او برای هر دفعه استفاده از کامپیوتر پولی پرداخت می‌کرد٬ تا اینکه پولش تمام شد و تصمیم گرفت که کامپیوتر را هک کند تا بتواند مجانی استفاده کند. اما توسط مدرسه از استفاده کامپیوتر منع شد. کمی بعد مدرسه که متوجه توانایی نادر بیل شده بود از او خواستند تا در پیدا کردن مشکلات کامپیوتر به آن‌ها کمک کند.از آن جا بود که او تبدیل به یک هکر شد.

 

 

negotiatingمذاکره کردن را شروع کرد

بعد٬ بیل در امتحان ورودی هاروارد امتیاز ۱۵۹۰ از ۱۶۰۰ را کسب کرد و وارد دانشگاه شد. او مطمئن نبود که می‌خواهد چی بخواند و چه کار انجام دهد. در این زمان درباره کامپیوتر جدیدی در یک مجله مطلبی می‌خواند. با شرکت سازنده تماس می‌گیرد و ادعا می‌کند که زبان برنامه نویسی مناسب کامپیوترشان نوشته است.( او هیچ چیز ننوشته بود.) از آنها پرسید که شاید به خرید آن علاقه‌مند باشند. او حتی شروع به نوشتن زبان هم نکرده بود. وبله٬ شرکت تمایل خود را نسبت به خرید برنامه ابراز کرد.

 

 

working too hardبه شدت کار می‌کند

بعد٬ بیل با دوستش پال شبانه روز زبان برنامه نویسی که قولش را داده بودند را نوشتند. بیل با کمک کامپیوتر دانشگاه ۵۰% کد‌ها را نوشت. او به قدری کار می‌کرد که پشت میز کامپیوتر خوابش می‌برد و روز بعد از همان جا بیدار می‌شد و ادامه می‌داد.

 

 

IBMاو شروع به ترسیم آینده کرد

پنج سال بعد IBM به درب خانه بیل آمدند تا بپرسند که آیا او سیستم عاملی نوشته است که آن ها بتوانند بخرند. بیل هیچ سیستمی ننوشته بود. ولی گفت “بله”. او سیستم عاملی که توسط شخصی دیگر در سیاتل نوشته شده بود را همراه حق کپی رایتش خرید٬ و بعد آن را به IBM با مبلغی گزاف فروخت. آن سیستم DOS بود. IBM معتقد بود که هیچ کس برای سیستم عامل و یا نرم‌افزار به تنهایی پول نمی‌دهد و باید آن‌ها با سخت افزار همراه باشند. بیل موقعیتی را پیش روی خود دید که از نرم‌افزار هم پول در بیاورد.

 

 

steve jobs - bill gatesبیل گیتس شروع کرد تا به انسانی کمالگرا تبدیل شود

سپس استیو جابز نمایان شد. او از بیل خواست تا برنامه‌ای خاص برایش بنویسد. برنامه‌هایی مانند ورد و اکسل امروزی. برنامه‌هایی که واقعا برای مردم کاربردی باشد. بیل شروع به نوشتن کرد. جابز فکر می‌کرد که کار بیل و تیمش بی فایده است اما بیل کارش هر روز بهتر و بهتر می‌شد تا موقعی که واقعا نتایج کارش عالی بود و از آن جا بود که به فردی کمالگرا تبدیل شد.

 

 

visualizing او فکرهایش را عملی کرد

ولی بیل نمی‌خواست تا تمام زندگی‌اش را صرف کار کردن بر روی ایده‌های جابز سپری کند. ایده تا موقعی که عملی نشود بی ارزش است. به علاوه اینکه ایده‌های جابز از دید او دزدیدی بودند ٬ پس دلیلی برای اینکه بیل هم همین کار را انجام ندهد نبود. بیل به یاد می‌اورد که ایده رابط کاربری را در محصولات زیراکس دیده بود. او رابط کاربری را بر روی سیستم عامل قرار داد و اسمش را ویندوز گذلشت.

 

 

jobs-windowsاو بسیار سر سخت است

وقتی جابز درباره ویندوز شنید٬ به شدت عصبانی شد. او بیل را به کوپرتینو فراخواند. در مقابل ده نفر از کارمندان اپل بیل را متهم به دزدی از اپل کرد. بیل به آرامی به حرف‌های جابز گوش داد سپس پاسخ داد٬ همانطور که استیو ایده را دزدیده من هم آن را دزدیدم.

 

بیل زمانی که ویندوز را معرفی کرد٬ هدفش این بود که تمام خانه مجهز به یک کامپیوتر شوند و ویندوز بر روی آن‌ها اجرا شود. بیل به شدت ثروتمند شد تا جایی که در ۳۹ سالگی به ثروتمندترین فرد کره خاکی تبدیل شد.

  اینفوگرافیک | ایلان ماسک؛ بنیانگذار تسلا موتورز و اسپیس‌اکس را بیشتر بشناسید
  اینفوگرافیک | تبدیل از هیچ به میلیاردر … | بزرگترین ثروتمندان دنیا چگونه موفق شدند؟