درنگ: همه ما به خواب نیاز داریم اما اینگونه نیست که همه به یک مقدار خواب نیاز داشته باشیم. وقتی صحبت از مقدار خواب لازم باشد همه با هم متفاوت هستند. به طور میانگین مقدار خواب لازم برای هر فرد در ۲۴ ساعت ۷٫۵ ساعت است.

هرچند بسیاری از افراد این مقدار را تغییر می‎دهند، آن هم بدون این که مشکلی در زندگی‎شان به وجود بیاید. آن‎ها شب‎ها تا دیروقت بیدارند و صبح‎ها زود بیدار می‏‌شوند تا زودتر از بقیه شروع کنند.

متخصصان خواب اهمیت خواب و ضررهای نخوابیدن به میزان کافی را زیاد می‎دانند اما در مقابل بسیاری از افراد موفق و مشهور خوابیدن زیاد را مانعی برای رسیدن به موفقیت قلمداد می‌کنند.

در اینفوگرافیک زیر می‏‌توانید مشاهده کنید که ۱۵ نفر از افراد مشهور و موفق دنیا در طول ۲۴ ساعت شبانه روز چند ساعت می‎خوابند.

دونالد ترامپ (رئیس جمهور امریکا)، آنگلا مرکل (صدراعظم آلمان)، مارتا استیوارت (تاجر امریکایی)، ایندرا نویی (تاجر هندی امریکایی و مدیر اجرایی پپسی)، جک دورسی (موسس توئیتر)، ریچارد برانسون (تاجر انگلیسی و موسس ویرجین گروپ)، ترزا می (سیاستمدار و نخست وزیر بریتانیا)، الون موسک (تاجر اهل افریقای جنوبی)، تیم آرمسترانگ (موسیقیدان امریکایی و مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره در شرکت ای اوال)، پاپ فرانسیس (رهبر حکومت مرکزی کلیسای کاتولیک جهان)، دالایی لاما (رهبر بوداییان تبت)، آریانا هافینگتون (تاجر و نویسنده امریکایی – یونانی)، جف بیزوس (موسس آمازون)، جنیفر لوپز (خواننده امریکایی)، متیو مک‎کانهی (بازیگر امریکایی)