درنگ:  «دلفین او» در این مصاحبه گفت: در صورتی که آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، تهران نیز به نوبه خود از آن خارج خواهد شد و در این موضوع هیچ شکی نیست. اگر این اتفاق رخ دهد آنگاه این احتمال وجود دارد که عربستان سعودی و کشورهای واقع در این شبه جزیره برای به دست آوردن سلاح اتمی به تلاش مضاعفی دست بزنند که در صورت به وقوع پیوستن چنین موضوعی یک فاجعه خواهد بود.

این نماینده پارلمان فرانسه درباره نتایج سفر امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور به آمریکا گفت: رئیس جمهوری فرانسه موفق شد نگرش و رویکرد ترامپ را از گفتمان «توافق نه» به «توافق جدید» تغییر دهد. با وجود آن که هنوز در مورد تصمیم نهایی ترامپ در روز ۱۲ مه همچنان تردیدها باقی است اما امیدهای زیادی وجود دارد که وی از توافق خارج نشود.

دلفین او که در سال ۲۰۱۳ و همزمان با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در ایران زندگی می کرد، گفت: جامعه ایرانی که من در آن زندگی می‌کردم، بی‌نهایت مدرن است. ایران تنها کشور در کل منطقه خاورمیانه است که تا این حد سکولار است.

هفته گذشته پانصد نمانیده مجالس کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان در نامه‌ای سرگشاده خطاب به همتایان خود در کنگره آمریکا حمایت خود را از توافق هسته‌ای ایران اعلام کردند.

این نامه به ابتکار دلفین او گردآوری شد و هدف از آن تاکید بر اهمیت توافق هسته‌ای ایران اعلام شده است.

دلفین او ۳۲ ساله که پدرش در کره جنوبی متولد شده رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه از حزب حاکم جمهوری در حرکت در مجلس ملی این کشور است و بسیاری از سیاستمداران فرانسوی معتقدند که وی افق دیدی فراتر از مرزهای فرانسه دارد.