ممکن است فضای آزاد زیادی نداشته باشید اما این بدان معنا نیست که نتوانید با آنچه که دارید، خلاق باشید. با کمی اطلاعات طراحی حتی کوچکترین حیاط پشتی، کوچکترین پاسیو یا کوچکترین بالکن می‌تواند تبدیل به یک مکان لذت بخش برای صرف زمانی آرامش بخش باشد. با استفاده از رنگ‌های زیبا یا استفاده هوشمندانه از نور، به سادگی فضای کوچک را به جایی برای لذت بردن تبدیل کنید.

 

استفاده از گوشه‌ها با مبل‌های راحتی

بهترین چیز در مورد باغ‌های کوچک ایجاد گوشه‌هایی راحت است. از یک نیمکت که با کوسن‌های تزئینی پوشیده شده بهره بگیرید و با چراغ‌های روشن در شب، یک مکان رویایی زیبا برای نشستن ایجاد کنید. می‌توانید از گیاهانی که بیشتر فصل‌های سال گل میدهند برای تزیین اطراف مبل استفاده کنید.

 

جعبه‌های گل پنجره

Small garden design ideas

در باغ این خانه شهری کوچک، فضای ناهارخوری٬ دارای پس زمینه شاخ و برگ یک درخت بالا رونده تزئینی و جعبه‌های ساده گل کنارپنجره است.

 

بالکن زیبا

 Small garden design ideas

اگر بالکن شما کوچکترین بالکن شهر است، نترسید. از گلدان گیاهان تا جایی که امکان دارد استفاده کنید (حتی گیاهان قابل خوردن)، میز و صندلی تاشو انتخاب کنید تا در صورت لزوم به‌راحتی از بالکن برای موارد دیگر هم اسنقاده کنید. به‌همین راحتی یک فضای سبز چند طبقه خواهید داشت.

 

طرح‌های رنگی

 Small garden design ideas

یک طرح رنگی را در نظر بگیرید. با توجه به طراحی باغ یا باغچه، رنگ را می‌توان برای خنثی کردن مرز بین داخل و خارج فضا استفاده کرد. رنگ‌های مشابه می‌توانند لینک بصری بین داخل و خارج ساختمان را تشکیل دهند.

 

ایجاد روشنایی خلاقانه

Small garden design ideas

نورپردازی ساده‌ترین راه برای ایجاد تغییر احساس در یک باغ است. چند فانوس با شمع‌های کوچک آویزان از یک درخت می‌تواند خیلی سریع فضای عاشقانه‌ای را در یک شب تابستانی ایجاد کند.

 

کفپوش چوبی

 Small garden design ideas

برگ برنده طراحی فضاهای کوچک استفاده از کفپوش چوبی و گلدان‌های چوبی است. فقط کافیست یک میز و صندلی شیک همانند مدل کافی شاپ‌ها به این محیط اضافه کنید تا مکانی دوست‌داشتنی برای صرف صبحانه داشته باشید.