درنگ: سایت thetravelmagazine.net با بررسی قوانین موجود در صورت گم شدن بار مسافران اقداماتی که مسافران در این شرایط باید انجام دهند را اعلام کرد.

چمدان‌های تحویل شده در جریان ترانزیت یا گم می‎شوند و یا آسیب می‎بیند. وقتی چمدان‌مان را تحویل می‏‌دهیم انتظار داریم که دوباره آن را در مقصد ببینیم. اما اگر چمدانتان در مقصد نبود چه‌ کاری باید انجام دهید؟

در صورت گم شدن چمدان‌ها چه باید کرد؟

قبل از این‏که محل استرداد چمدان را ترک کنید ضروری است که یکی از اعضای پرسنل شرکت هواپیمایی یا پیشخوان خدمات مشتری را پیدا کنید و گم‏ شدن چمدان‌تان را گزارش کنید.

حتی اگر به شما گفته شود که کیف‎تان با پرواز بعدی وارد می‎شود اصرار کنید که فُرم شکایت را پر کنید. صبر کردن در زمان کوتاهی، تقریباً تا سه روز، گاهی ممکن است ادعای شما را از اعتبار ساقط کند.

به شما فرمی با عنوان گزارش بی‏‌نظمی در خصوص مال (PIR) داده می‎شود تا آن را پر کنید. آن را در همان محل پر کنید و یک کپی از آن تقاضا کنید. وجود این فُرم، به همراه رسید چمدانی که قبل از پرواز تحویل گرفته‎اید (این رسید معمولاً به بلیط سفر یا روی گذرنامه الصاق می‎شود) برای پیگیری‌های بعدی ضروری است.

غرامت برای چمدان تأخیری

اگر در مسافرت خارجی هستید حتماً مقداری پول نقد برای ملزومات ضروری درخواست کنید. شرکت هواپیمایی ممکن است به شما پیشنهاد دهد که ملزومات را خریداری کنید و آن‏ها هزینه آن را بر اساس رسید بازپرداخت خواهند کرد.

از پیش با محدودیت مخارج موافقت کنید و انتظار سخاوت بیش از حد از شرکت هواپیمایی نداشته باشید چون شرکت‏‌های هواپیمایی این دیدگاه را دارند که به محض آنکه کیف‎تان پیدا شد استفاده‌ آتی‎تان از محتوای آن خواهد بود.

در سفری که به سوی خانه خودتان است، شرکت هواپیمایی چندان جواب‎گو نیست، چرا که آن‎ها فرض می‎گیرند که هرآن‏چه نیاز داشته باشید را در خانه خودتان دارید. در بهترین حالت، وقتی کیف‎تان نهایتاً پیدا شود شرکت هواپیمایی به هزینه خودش کیف را برای شما ارسال خواهد کرد.

اما در بدترین حالت، بیست و یک روز طول خواهد کشید تا شرکت هواپیمایی تصدیق کند که کیف شما گم شده است. در این حالت، شما واجد شرایط دریافت غرامت خواهید بود اما لازم است باز هم آن را کتباً درخواست کنید.

غرامت چمدان گمشده

طبق پیمان مونترال (که جایگزینِ مقررات قدیمی و منسوخِ پیمان ورشو در می ۱۹۹۹ شد) مسافران می‎توانند حداکثر به میزان ۱٫۱۳۱ حقوق دریافت ویژه یا (SDR) برای چمدان گم‏شده به ازای هر نفر مطالبه کنند.

ارزش یک SDR به سبد پول‏‌های رایج بین‌‏المللی و نوسانات آن بستگی دارد. مقدار ارزش یک SDR به صورت روزانه توسط IMF (صندوق بین‏‌المللی پول) محاسبه می‎شود و ممکن است از ۵۲۶ یورو تا ۸۵۰ یورو در نوسان باشد. شرکت‏‌های هواپیمایی عادت ندارند که بی‎درنگ غرامت را پرداخت کنند و میزان غرامتی که شما دریافت می‎کنید نیز به این بستگی دارد که در مورد ارزش محتویات چمدانتان چقدر دلیل و مدرک دارید. بر اساس یک قاعده سرانگشتی شما به ازای هر کیلوگرم می‎توانید انتظار دریافت ۱۴ یورو داشته باشید.

در صورت گم شدن چمدان‌ها چه باید کرد؟

غرامت برای اشیاء دزدیده شده

اگر وسیله‌ای از کیف‎ یا چمدانتان دزدیده‏ شود باز هم دشوار است که از شرکت هواپیمایی‎ غرامت طلب کنید زیرا این کارِ تقریباً غیرممکن بر دوش شما خواهد بود که ثابت کنید آن شیء از ابتدا در کیفتان بوده است.

AUC (شورای کاربران حمل و نقل هوایی) به شما توصیه می‌‏کند که فقط از چمدان‏‌های با کیفیت استفاده کنید، اشیای گران‌قیمت در کیف‌هایی که در مخزن قرار داده می‎شوند نگذارید و حتما از بیمه سفر استفاده کنید.

فکر خوبی نیست که اشیاء گران‌قیمتی مثل تلفن همراه، دوربین فیلم‎برداری یا دوربین عکس‎برداری و جواهرات را درون چمدان‏‌هایی که تحویل بار می‎شوند قرار دهیم زیرا شرکت‏‌های هواپیمایی بندی در ضوابط حمل خود دارند که طبق آن هرگونه مسئولیتی در قبال اشیاء داخل چمدان را از خود سلب می‎کنند. وضع قانونی دقیق این بندهایی که ادعای سلب مسئولیت دارند مشخص نیست اما به هر صورت شما مجبور خواهید شد که برای گرفتن غرامت به دادگاه مراجعه کنید.

غرامت برای چمدان آسیب دیده

اگر چمدان شما و نه محتوای آن، آسیب ببیند می‎توانید بر دریافت هزینه تعمیر یا دریافتِ یک کیف جایگزین مصر باشید.

بیمه سفر می‏‌تواند از بد شدن اوضاع جلوگیری کند

بیمه سفر کمک‌‏کننده است. وقتی بیمه‌‏نامه‌ه‏ای معتبری را انتخاب می‎کنید آسوده‎خاطر باشید که این بیمه‏‌نامه به قدر کفایت نیازهای شما و هرگونه کسری غرامتی که تحت پیمان مونترال پرداخت می‎شود را برآورده خواهد کرد.

مسافران می توانند هرگونه شکایات خود از شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه یا آژانس هواپیمایی را در سامانه http://www.cao.ir/web/suggestions ثبت کنند