درنگ: پوشیدن جوراب تیره با لباس تیره و جوراب سفید با البسه سفید مدت‌هاست که رایج است اما اخیرا بیشتر مشاهده شده که مردان و زنان جوراب‎هایی طرح‌‎دار با رنگ‌های متفاوت می‎پوشند. این کار نه تنها باعث می‎شود بر اساس مد روز لباس بپوشید بلکه اعتماد به نفستان را هم بالا می‎برد و تاثیر زیادی در رسیدن شما به موفقیت دارد.

در سال ۲۰۱۳ مدرسه تجاری هاروارد آزمایشی درباره مردمی که عادت‎های غیرعادی و غیر متعارف دارند انجام داد. برای مثال پوشیدن کفش‌های رنگی و جین‎های طرح‎دار در مراسم رسمی. جالب اینجاست که واکنش‌ها اکثرا مثبت بود. همچنین در تحقیقی دیگر متوجه شدند افرادی که اهل تابوشکنی هستند معمولا موفق‎ترند. پس اگر هزینه خریدن جوراب‌های رنگی و طرح‎دار زیاد نیست سریعا اقدام به خریدن آن کنید وقتی بدانید مردم با پوشیدن این جوراب‌ها فکر می‎کنند شما موفق هستید، اعتماد به نفستان هم بالا می‏‌رود.

شاید در ابتدا پوشیدن این جوراب‎ها یا هر البسته غیرمتعارف دیگری باعث شود خجالت بکشید اما این کار را انجام دهید. مطمئن باشید مردم با خود فکر می‎کنند آدمی هستید که اعتماد به نفس بالا دارید یا موفق هستید که این طور لباس می‌پوشید. شجاع باشید، در این مورد خاص علم هم از مد و فشن حمایت کرده است.