درنگ: این شرایط را تصور کنید، نیمه شب است، نور لپ تاپ چشمتان را اذیت می‌‏کند اما مجبور هستید پروازتان را رزرو کنید. به سختی این کار را انجام می‎دهید تا مثلا برای دیدن اقوام به شهری دیگر یا کشوری دیگر سفر کنید. اما وقتی به فرودگاه می‎رسید دیر شده و پروازتان را از دست داده‎اید. حالا چه می‌‏شود؟

دلایل جا ماندن از پرواز می‏‌تواند اشتباه رزرو کردن، ماندن در ترافیک یا هر مورد دیگری باشد اما هدف مانند قبل است؛ رسیدن به مقصد.

اولین راه این است که با مسئول گیت صحبت کنید و از او بخواهید که اگر هنوز هواپیما پرواز نکرده شما را سریعا به آن برسانند. اگر نشد بهتر است با یکی از مسئولان شرکت هواپیمایی‎ که بلیتش را تهیه کردید صحبت کنید و همین درخواست را از او داشته باشید. در غیر این صورت سعی کنید با آژانس مسافرتی تماس بگیرد تا شاید آن‌ها بتوانند کمکی به شما کنند.

  اگر چمدانمان در پرواز گم شد یا آسیب دید چه باید بکنیم؟

بهترین و البته اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک بخش مسئول مذاکره کنید و با این کار شانس خود برای هرچه‎ سریع‎تر رسیدن به مقصد را افزایش دهید.

اگر طی کردن این مراحل برایتان کارساز نبود بهتر است با پشتیبانی سفرتان تماس بگیرید. شاید این امکان باشد که با پرداخت مبلغی ناچیز نزدیک‎ترین پرواز را دوباره رزرو کنید.

هرچند گاهی این شرایط پیش می‎آید که هیچ‎یک از این کارها کارتان را پیش نمی‌‏برد و مجبور هستید دوباره بلیت تهیه کرده و پرواز رزرو کنید. فراموش نکنید اگر کار به اینجا کشید مجبور نیستند فقط به دنبال تهیه بلیت همان شرکت هواپیمایی باشید بلکه می‎توانید به شرکت‎های دیگر هم رجوع کنید و احتمال این که پروازی نزدیک به آن پرواز داشته باشند هم وجود دارد.