درنگ: تیم کوک این بلند‌گو را بازتعریف سیستم صوتی خانه‌های هوشمند توصیف کرده‌ است. هوم‌پاد با استفاده از دستیار هوشمند و صوتی آی‌فون،‌ سیری و همچنین با اتصال به اپل موزیک هرکاری که تصور کنید را انجام خواهد داد؛ از پخش موسیقی گرفته تا اعلام اخبار و ارائه اطلاعات ترافیکی.

هوم‌پاد دارای ۶ میکروفون است که همواره در انتظار شنیدن عبارت فعال‌کننده «سلام، سیری» هستند. بلند‌گو با اپلیکیشن موسیقی اپل و آی‌تونز همخوانی دارد و درصورتی که کاربر ابزار دیگری در اختیار دارد که به اپلیکیشن خانه هوشمند اپل متصل است،‌ می‌تواند آن را از طریق هوم‌پاد کنترل کند. بلند‌گو در کنار همه اینها وظایف عادی یک بلند‌گو مانند پخش اخبار، تنظیم تایمر و پاسخ دادن به پرسش‌های ساده را انجام خواهد داد.

فیل‌شیلر معاون ارشد شرکت اپل اعلام کرد تراشه مورد استفاده در این بلند‌گو مشابه تراشه موجود در آی‌فون‌ها است از این رو این بلند‌گو بزرگترین مغز را در میان تمامی بلند گوهای هوشمند جهان دارد.

هوم‌پاد ارتفاعی برابر ۱۷ سانتیمتر داشته و ظاهری شبیه به یک میکروفون بدون سیم بزرگ دارد که در دو رنگ سفید و سیاه عرضه خواهد شد. هوم‌پاد از تکنیک شکل‌دهی به امواج استفاده می‌کند تا امواج صوتی را متناسب با شکل و گنجایش هر اتاق پخش کند. رشته‌ای ۶ تایی از میکروفون‌ها درون این بلند‌گو می‌تواند به درک آن از فاصله افراد از بلند‌گو کمک کند تا در نتیجه صدا متناسب با فاصله افراد پخش شود.

زمانی که سیری با بیان عبارت «سلام سیری» درگیر فعالیت هوم‌پاد می‌شود، بر بالای این بلند‌گو سطحی مواج به چشم می‌آید که از حضور سیری خبر می‌دهد.

اپل علاوه بر هوم‌پاد در کنفرانس خود دو آی‌پد جدید ۱۲٫۹ و ۱۰٫۵ اینچی نیز معرفی کرد که هر دو از نمایشگر رتینای درخشانتری برخوردارند. CPU در آنها ۳۰ درصد سریعتر از مدل‌های پیشین است. تراشه ۶ هسته‌ای و کارت گرافیکی ۴۰ بار سریعتر از ویژگی‌های دیگر این آی‌پد‌ها است. دوربین ۱۲ پیکسلی این آی‌پد‌ها نیز از قابلیت تثبیت‌کننده تصویر، حسگرهای پرسرعت و لنز ۶ عنصری برخوردار است.

iOS11 که قرار است نیروی محرکه آی‌فون ۸ باشد، با دربرگیری قابلیت‌هایی برای پشتیبانی بیشتر از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شده نیز در این کنفرانس رونمایی شد. فناوری سیری نیز به گفته اپل دچار تحولاتی شده و اکنون از قابلیت ترجمه انگلیسی به پنج زبان دیگر برخوردار است.

اپل همچنین آی‌مک‌پروی جدید خود را معرفی کرد. این آی‌مک ۲۷ اینچی خاکستری به گفته اپل قدرتمند‌ترین مکی است که تاکنون در این شرکت ساخته شده‌ است. قیمت آن از ۴۹۹۹ دلار آغاز شده و از پردازشگر هشت، ۱۰ و ۱۸ هسته‌ای برخوردار است. این سیستم می‌تواند از ۲۲ ترافلاپ قدرت گرافیکی برخوردار باشد. اپل می‌گوید این سیستم به اندازه‌ای سرعت دارد که بتواند از پس کارهایی مانند پردازش تصاویر سه‌بعدی در زمان حقیقی، تالیف کد‌ها و طراحی محتوای واقعیت مجازی برآید.

اپل علاوه بر به‌روز‌رسانی مک‌بوک‌ها و مک‌بوک‌پروهای خود قصد دارد مدلی ارزانتر و ۱۳۰۰ دلاری مک‌بوک‌پرو را نیز ارائه کند.