درنگ: شاید بپرسید چرا به یک اپلیکیشن عکاسی دیگر نیاز خواهید داشت، درحالی‌که اپلیکیشن عکاسی نصب شده روی آی‌فون به تنهایی عالی کار می‌کند. پاسخ اپلیکیشن Halide به این پرسش تمرکز است، نه تنها به معنی واقعی تمرکز (Focus) هوشمند روی عناصر عکس بلکه به معنی تمرکز فکری شما روی ویژگی‌های عکس تا آگاهانه منظره‌ای را ثبت کنید.

این اپلیکیشن که ویژه گوشی‌های آی‌فون‌است، تلاش دارد توانایی عکاسی گوشی‌های اپل را با نوعی متفکرانه‌تر از عکاسی آی‌فونی پیوند دهد. از این رو هیچ قابلیتی مانند Mode، HDR، برش مربعی برای اینستاگرام و یا تایمر در این اپلیکیشن وجود ندارد. آنچه در برابر تمامی این قابلیت‌ها به دست می‌آورید دوربینی است که شما را تشویق می‌کند تا درباره آنچه قصد عکاسی از آن را دارید بیاندیشید.

با کمک این اپلیکیشن می‌توان میزان نوردهی و فوکوس روی عکس را با کمک کنترل اشاره‌ای تنظیم کرد، اشاره عمودی برای کنترل نوردهی و افقی برای کنترل تمرکز. ضربه روی یک کلید مجازی می‌تواند میزان فوکوس را به بالاترین حد خود برساند،‌ ویژگی که در زمان حقیقی می‌تواند نقاطی از عکس را که از بالاترین کنتراست برخوردارند را به رنگ قرمز نمایش دهد.

پوشش شبکه‌ای نیز به همین اندازه محدود اما مفید است و زمانی که کادر به درستی بسته می‌شود مربع میانی تصویر زرد‌رنگ می‌شود.

یکی از مشکلات این اپلیکیشن در زمان بازبینی تصاویر و علامت‌گذاری عکس‌های خوب و پاک کردن عکس‌های بد بروز پیدا می‌کند که تاحدودی با سیستم عامل iOS در ارتباط است. با هربار نشانه‌گذاری یا پاک کردن عکس، پیامی برای تایید دوباره کاربر روی صفحه نمایش داده می‌شود.

اصلی‌ترین مزیت این اپلیکیشن بر دیگر اپلیکیشن‌های عکاسی،‌ امکان فوکوس دستی روی عکس‌ها و امکان افزایش میزان وضوح تصویر است. سطح کاربری این اپلیکیشن بسیار کاربرمحور بوده و برای عکسبرداری از مناظر طبیعی بسیار عالی عمل می‌کند.

لینک دانلود این اپلیکیشن:

https://itunes.apple.com/gb/app/halide/id885697368?mt=8