درنگ: این اپلیکیشن را می‌توان تحت سیستم‌عامل‌های موبایل مختلف اندروید یا iOS نصب کرد. طراحی این اپلیکیشن برای زبان‌آموزان تازه‌کار بسیار ساده و کاربرپسند است و از درس‌های کوتاه. سطح کاربری ساده‌ای با گرافیکی زیبا و کارامد برخوردار است.

در نسخه اندرویدی اپلیکیشن با درنظر گرفتن اینکه زبان اصلی زبان‌آموز انگلیسی است ‌۱۳ زبان آموزش داده می‌شود که البته تعدادی از آنها در مرحله آزمایشی به گفته خود اپلیکیشن در مرحله «از تخم بیرون آمدن» هستند. اپلیکیشن دوره‌های مختلف خود‌آموزی زبان را برای افرادی با زبان‌های مادری متفاوت ارائه می‌کند.

زبان‌های موجود برای کاربران انگلیسی‌زبان از این قرارند: دانمارکی، هلندی، فرانسوی، آلمانی،‌اسپرانتو، ایرلندی، ایتالیایی، نروژی، پرتغالی،‌ اسپانیایی،‌ سوئدی، ترکی و اوکراینی. یکی از محدودیت‌ها درباره دولینگو این است که مشخص نیست هریک از این دوره‌های آموزشی تا چه‌حد کامل هستند. براساس وب‌سایت دولینگو تنها ۱۱ برنامه خود‌آموز زبان کامل هستند: دانمارکی، هلندی، فرانسوی، آلمانی، ایرلندی، ایتالیایی،‌ پرتغالی، نروژی،‌ اسپانیایی، سوئدی و ترکی. اسپرانتو و اوکراینی هنوز در مرحله آزمایشی به سر می‌برند.

وب‌سایت این اپلیکیشن برنامه‌های آموزشی بیشتری را ارئه می‌دهد که هنوز روی اپلیکیشن قابل دسترس نیستند. این اپلیکیشن کاملا رایگان است و شرکت سازنده آن هزینه‌های خود را از محل تجارت‌هایی که نیاز به ترجمه دارند تامین می‌کند. زبان آموزان می‌توانند در قالب تمرین بخشی از این متون را ترجمه کنند،‌ اگرچه این‌کار الزامی نیست.

برای عضو شدن در دولینگو کافی است آدرس ایمیل و یک رمز عبور را وارد کنید و یا از طریق گوگل یا فیس‌بوک در این اپلیکیشن عضو شوید. پس از آن زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و آموزش را آغاز کنید.

استفاده از دولینگو بسیار سرگرم‌کننده‌ نیز هست و تمرین‌های کوتاه آن مناسب زمان‌هایی است که وقت کافی برای درس خواندن ندارید. اگر از وب‌سایت یا دیگر اپلیکیشن‌های دولینگو استفاده کنید نیز این اپ اندرویدی به صورت خودکار با تمامی اپلیکیشن‌های دیگر سازگار می‌شود.

هر درس در این اپلیکیشن ۵ دقیقه زمان می‌برد، اما معمولا کاربران به راحتی بیش از ۴۵ دقیقه برای یادگیری وقت می‌گذارند. تمرین‌ها شامل خواندن،‌ نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است و کاربر در صورت نیاز می‌تواند بخش گویای اپلیکیشن را نیز خاموش نگه دارد. اما میکروفون پس از یک ساعت به صورت خودکار روشن می‌شود و زبان‌آموز باید با سیستم تشخیص صدا صحبت کند.

دولینگو برای کاربر هدفی تعیین می‌کند،‌ برای مثال خواندن روزانه و گرفتن ۳۰ امتیاز. ۱۰ امتیاز برابر تکمیل یک درس است. این اپلیکیشن با هربار فراتر رفتن از میزان تعیین شده روزانه پیام تبریکی برای کاربر می‌فرستد که این پیام‌ها اعتبارهای درون اپلیکیشنی هستند که می‌توان با کمک آنها به محتوای بیشتری دسترسی پیدا کرد.

لینک دانلود برای اندرویید: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=en

لینک دانلود برای آی او اس:  https://itunes.apple.com/us/app/duolingo-learn-spanish-french-and-more/id570060128?mt=8