درنگ : گوشی LG K7i که این هفته در کنگره موبایل هندوستان توسط شرکت ال‌جی رونمایی شد به فناوری مجهز است که می‌تواند پشه‌ها را از صاحب گوشی دور نگه دارد.

این گوشی امواج مافوق‌صوتی را از شبکه‌ای که در پشت گوشی قرار دارد، به اطراف پراکنده می‌سازد که این امواج می‌توانند حشرات را دور کنند و در عین حال هیچ خطری برای انسان ندارند.

برخی از دیگر محصولات شرکت ال‌جی از قبیل سیستم‌های تهویه هوا و تلویزیون‌ها نیز به این فناوری «بدون پشه» مجهزند. در حال حاضر اپلیکیشن‌هایی نیز وجود دارند که از چنین فناوری بهره می‌برند اما ال‌جی می‌گوید این اولین باری است که شرکتی آن را درون یک گوشی گنجانده‌ است.

گوشی K7i اندرویدی است و قیمت آن ۱۲۲ دلار اعلام شده‌است و ال‌جی قصد دارد علاوه بر هند، فروش آن را در دیگر کشورها نیز آغاز کند.

هند از گذشته تا به امروز با بیماری‌هایی نظیر مالاریا و تب دانگ درگیر بوده‌ است، بیماری‌هایی که پشه‌ها ناقل آن هستند و سالانه ده‌ها هزار مورد ابتلا و صدها مرگ مرتبط با این بیماری‌ها در این کشور گزارش می‌شوند.

به گفته آمیت کوجرال مدیر بازاریابی شرکت ال‌جی در هندوستان، شرکت ال‌جی برای اطمینان از سلامت کاربرانش در هندوستان قدم برداشته‌است. با این‌همه دانشمندان انجمن کنترل حشرات آمریکا با این موضوع موافق نیستند و این فناوری را بیهوده می‌دانند و معتقدند چنین ابزارهایی هیچ کارایی ندارند.