درنگ: رنگ‌ها یکی از هوشمندانه‌ترین راه‌ها برای ایجاد تصویری جوانتر از خود است و در این میان برخی رنگ‌ها در انجام این ماموریت تاثیری همیشگی دارند:

آبی فیروزه‌ای

این رنگ پوست را درخشانتر از معمول نشان می‌دهد. طیف مختلفی از رنگ فیروزه‌ای وجود دارد که از سویی آبی‌تر و از سویی سبزتر است. اگر پوست روشنی دارید با نگاه کردن به رنگ رگ دستان خود بهترین نوع فیروزه‌ای را انتخاب کنید. اگر رگ‌هایتان بیشتر به آبی متمایل است فیروزه‌ای آبی‌تر و اگر به سبز تمایل دارند فیروزه‌ای سبزتر را انتخاب کنید و اگر پوست متوسط تا تیره‌ای دارید، فیروزه‌ای معتدل را برای خود انتخاب کنید.

سرخابی

شاید از به تن کردن لباس‌هایی با این رنگ هراس داشته‌باشید،‌ در این صورت کافی است نگاهی به عکس‌های دوران پیش از انتخابات هیلاری کلینتون بیاندازید تا متوجه شوید وی تا چه اندازه برای جوان به نظر آمدن از لباس‌های سرخابی استفاده کرده‌است. این رنگ برای افرادی که پوست روشنی دارند مناسب‌تر است.

ذغالی

رنگ سیاه خالص معمولا در برابر رنگ پوست افراد میانسال بسیار سنگین است و ممکن است باعث شود خطوط خفیف و شدید صورت تیره‌تر دیده شوند. اما رنگ ذغالی یا سرمه‌ای تیره می‌تواند این اثر را خنثی کرده و در تقابل با رنگ پوست، جلوه‌ای  درخشانتر به چهره فرد ببخشد.

ارغوانی

ارغوانی روشن از دیگر رنگ‌هایی است که می‌تواند درخشش جوانی را به صورت افراد به ویژه خانم‌ها بازگرداند. این ارغوانی با هر رنگ پوستی سازگار است و پوست و مو را درخشانتر از معمول جلوه می‌دهد.