این چند دقیقه دهشتناک باعث شده تا جاشوا ریناف طراح انگلیسی طرحی را که برای عاشقان قهوه و چای بسیار جذاب است را به واقعیت تبدیل کرده و به تولید برساند: ساعت کوکی که برایتان قهوه (یا چای) دم می‌کند.

تنها کافی است مخزن شیشه‌ای ساعت را پیش از خوابیدن از آب پر کنید، و پودر قهوه را درون فیلتر مخصوص ساعت بریزید. اگر طرفدار قهوه تلخ نیستید،‌ بازهم می‌توانید از این ساعت استفاده کنید زیرا ساعت دارای مخزنی برای سرد نگه داشتن خامه و مخزنی مجزا برای شکر است. سپس ساعت را تنظیم کرده و بخوابید و ساعت به بقیه امور رسیدگی می‌کند.

  چه زمانی برای نوشیدن قهوه مناسب‌تر است؟
  آنچه درباره قهوه‌سازها نمی‌دانیم | هشدار؛ آخرین بار چه زمانی قهوه‌ساز را تمیز کرده‌اید؟

چند دقیقه پیش از اینکه با صدای زنگ ساعت بیدار شوید، ساعت دم کردن قهوه را آغاز می‌کند: آب را به جوش آوره و از طریق لوله‌ای شیشه‌ای روی پودر قهوه درون فیلتر می‌ریزد و قهوه دم شده قطره قطره درون فنجان زیر فیلتر وارد می‌شود و زمانی که بیدار می‌شوید، یک فنجان قهوه داغ را در مقابلتان می‌بینید.

جاشوا ریناف پس از طراحی این ساعت توانست با کمک گرفتن از وب‌سایت IndieGoGo که در زمینه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای راه‌اندازی کسب و کارهای جدید فعالیت دارد، ۵۰۰ هزار دلار جمع‌آوری کرده و طرح خود را به تولید انبوه برساند. این ساعت‌ها اکنون با قیمت ۳۰۰ دلار پیش‌فروش می‌شوند.

  ۷ کلید مدیریت زمان | چطور بخوابیم و بیدار شویم؟
  چطور نوشیدن چای در بریتانیا رایج شد؟ | پای یک عروسی سلطنتی در میان است