درنگ: این سیستم روباتیک که استن نام دارد،‌ برای پارک کردن خودرو نیازی به کلید نداشته و کل خودرو را از زمین بلند کرده و در جای مناسب قرار می‌دهد.

روبات همچنین از طریق سیستمی از اطلاعات پرواز مشتریان آگاه می‌شود تا زمانی که مسافر از فرودگاه وارد پارکینگ می‌شود،‌ خودرو آماده حرکت در اختیارش باشد. استفاده از این روبات همچنین می‌تواند فضای موجود در پارکینگ‌ها را به واسطه قرار دادن خودروها در برابر خودروهایی که قرار است مدتی طولانی‌تر در پارکینگ باقی بمانند،‌ افزایش دهد.

سیستم روباتیک که توسط شرکتی به نام استنلی روباتیکز طراحی و ساخته شده‌است، هم‌اکنون در فرودگاه چارلز دوگل پاریس به کار گرفته شده‌است. این شرکت می‌گوید برای استفاده از روبات باید ابتدا جای پارکی را از طریق یک اپلیکیشن و یا مستقیم از طریق وب‌سایتی رزرو کرد. سپس مشتری خودرویش را به منطقه روباتیک پارکینگ رانده و درون مکان تعیین شده قرار می‌دهد و از طریق دستگاهی در ورودی پارکینگ رزرو خود را تایید و پارکینگ را قفل می‌کند. سپس روبات وارد عمل شده و صفحه‌ای را به زیر خودرو حرکت داده و آن را در منطقه‌ای امن پارک می‌کند. روبات همچنین خودرو را اسکن کرده و خود را متناسب با ابعاد خودرو تنظیم می‌کند تا از آسیب وارد آمدن به آن جلوگیری شود.

این سیستم نیروی خود را از برق تامین کرده و به گفته شرکت سازنده هیچ آلودگی کربنی ندارد. همچنین استفاده از آن به ساخت و سازی اضافی در محل پارکینگ نیازی ندارد و می‌توان به سرعت آن را مستقر ساخت. استفاده از این روبات می‌تواند گنجایش پارکینگ‌ها را تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

همچنین از آنجایی که استن خودروها را در مکان‌های غیر عمومی پارک می‌کند،‌ نیاز به نور، هزینه‌های نگهداری، نشانه‌گذاری‌ها، تمیزکاری و تهویه نیز از بین خواهد رفت.