درنگ: انجمن ریتم قلب اروپا EHRA، اپلیکیشنی را طراحی کرده‌ است که می‌تواند شهروندانی که برای کمک‌های اولیه و احیای قلبی عروقی آموزش دیده‌اند را یافته و آنها را چند دقیقه زودتر از اورژانس به محلی برساند که فرد در آن دچار حمله قلبی شده‌ است.

به گفته این انجمن احیای قلبی عروقی یا CPR درحال حاضر و در ۳۰ تا ۶۰ درصد از موارد بروز حملات قلبی در بیرون از بیمارستان و توسط عابران پیاده انجام می‌شود. امید می‌رود زمانی که اپلیکیشن First Responder به خوبی در میان افراد جا باز کرد،‌ بتوان این میزان را به ۷۰ تا ۹۰ درصد رساند.

افرادی که برای انجام CPR آموزش دیده‌اند از این اپلیکیشن جهت اعلام آمادگی برای کمک به دیگران استفاده می‌کنند. در این صورت باید هر زمانی که بیرون از خانه هستند گوشی را به همراه داشته باشند و اپلیکیشن را فعال نگه دارند.

زمانی که فردی دچار حمله قلبی می‌شود و اورژانس نیز از آن باخبر می‌شود،‌ اپراتور علاوه بر ارسال آمبولانس، از این اپلیکیشن برای اطلاع‌رسانی به کاربران آن استفاده می‌کند تا افرادی که در منطقه حادثه هستند خود را به بیمار برسانند. اولین فرد داوطلب موقعیت بیمار را دریافت کرده و خود را به او خواهد رساند.

این اپلیکیشن تاکنون در آلمان مورد آزمایش قرار گرفته و ۶۰۰ داوطلب آموزش دیده در آن عضو شده‌اند. به صورت متوسط در ۳۶ درصد از حملات قلبی، داوطلبان امداد سه دقیقه زودتر از آمبولانس‌ها خود را به بیمار رسانده‌اند.

لینک دانلود آی او اس: https://itunes.apple.com/us/app/meine-stadt-rettet/id1165285734?mt=8