درنگ :  در اطلاعیه جمعیت هلال احمر آمده است: «از ابتدای شروع طرح جمع‌آوری کمک های مردمی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه تا صبح امروز ؛ دوشنبه ، ۲۹ آبان ماه، مبلغ ۳۵۱ میلیارد و ۷۲ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۳۳۳ ریال (۳۵۱۰۷۲۶۹۴۳۳۳ ریال) در حساب رسمی ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمع آوری شده است که این رقم تا کنون بیش از ۱٫۵ برابر کل رقم جمع آوری شده در زلزله پنج سال گذشته در ورزقان است.

میزان کمک های غیرنقدی شامل اقلام خوراکی و مصرفی نیز در این دوره افزایش چشمگیری یافته و به حدود ۲۰ هزار تن رسیده است که گزارش دقیق آن پس از تطبیق آمارها به اطلاع مردم شریف ایران خواهد رسید.

بر اساس این گزارش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از اعتماد عمومی مردم شریف ایران به این نهاد امدادرسان ملی و بین المللی به زودی، جزئیات نحوه هزینه‌کرد این کمک های مردمی را به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند.
گفتنی است تمامی اقلام امدادی مصرف شده از سوی این جمعیت در زلزله اخیر از منابع داخلی صرف شده که آمار آن نیز پس از جمع بندی ها اطلاع رسانی می شود. مردم عزیز کشورمان به‌منظور تداوم و استمرار ارائه خدمات در چند ماه آینده همچنان می توانند کمک های نقدی خود را به حساب ۹۹۹۹۹ نزد اغلب بانک های کشور واریز یا از طریق سامانه پرداخت موبایلی #۷۲۴* اقدام کنند.»